Wiadomości

Aurelian ma 39 mln na poszukiwanie ropy i gazu

Z ostatniej emisji akcji spółka Aurelian Oil & Gas pozyskała 39 mln EUR. Pozwoli to na poszukiwania ropy i gazu w Polsce – oblicza „Puls Biznesu".

W wyniku prywatnej emisji akcji Aurelian Oil & Gas udział Kulczyk Holding w kapitale spółki wzrósł do 10,1 proc.,  a Aurelian ma 39 mln EUR (ponad 150 mln zł)  na poszukiwania ropy i gazu w Polsce. Pierwotnie planowano w ten sposób pozyskać 32 mln EUR.

– Zwiększyliśmy wartość emisji w związku z dużym zainteresowaniem inwestorów. Nie chcieliśmy, by obecni akcjonariusze zostali pokrzywdzeni na skutek jego rozwodnienia. Wielu potencjalnych inwestorów nie uzyskało udziału w akcjonariacie spółki, jakiego by sobie życzyli – powiedział  „Pulsowi Biznesu" Mark Reid, dyrektor do spraw finansowych Aurelian.

Na poszukiwanie i wydobycie gazu w Polsce w latach 2010-11 Aurelian Oil & Gas planuje przeznaczyć 1,16 mld EUR. Środki pozyskane z marcowej emisji akcji zostaną przeznaczone na wywiercenie pierwszego z siedmiu otworów szacunkowych i poszukiwawczych w złożu „Siekierki”.

(op. zp)

źródło: Puls Biznesu

Wróć