Strefa przedsiębiorcy

Badanie jakości sieci kawiarnianych


Polski Instytut Badań Jakości przeprowadził panel tajemniczych klientów (z ang. mystery shopper), którzy udali do badanych popularnych sieci kawiarnianych, aby zgodnie z opracowanym modelem ocenić ich funkcjonowanie, zachowując się przy tym jak „zwykli” konsumenci, którzy zamówili kawę Cappuccino i ciastko.

W badaniu uwzględniono lokale należące do następujących sieci:  Blikle, Carte D`or, Costa Coffee, Cukiernia Sowa, E.Wedel, Gorąco Polecam, Green Caffe Nero, Grycan,  McCafe, So! Coffee, Starbucks

Zdaniem ekspertów PIBJA oraz zaangażowanych w badanie audytorów każdą kawiarnię można oceniać w 4 głównych wymiarach, którym przypisano różne wagi, wpływające na wynik końcowy:

- Czystość i funkcjonalność lokalu - 15% wpływu na ocenę końcową;
- Jakość obsługi klienta - 30% wpływu na ocenę końcową;
- Jakość zamówionej kawy oraz ciastka - 30% wpływu na ocenę końcową;
- Szerokość oferty - 25% wpływu na ocenę końcową.

Biorąc pod uwagę 4 wyżej wymienione grupy kryteriów, które składały się na model ostatecznej oceny, za najlepszą sieci kawiarni tajemniczy klienci i eksperci PIBJA uznali Green Caffe Nero, która zdobyła łącznie 96% (na możliwych 100%). Na drugim miejscu, z notą ostateczną 93%, znalazły się Cukiernie Sowa. Pierwszą trójkę zamyka Costa Coffee - 91%.

Źródło: Polski Instytut Badań Jakości (op.pb)

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.