Strefa przedsiębiorcy

Castrol EDGE przedstawia kolejny etap słynnych Testów Tytanu z udziałem… klonów


Kierowcy supersamochodów podejmują się najszybszej jak dotąd próby. Wyzwanie rzucają im ich własne klony. Przypominamy, ż na przełomie ostatnich stuleci marka Castrol uzupełniła ofertę globalnego koncernu BP. Z pełną ofertą firmy BP Europa SE Oddział w Polsce można było zapoznać się na XXIII Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2016.

Testy Tytanu Castrol EDGE: #CloneRival

http://castrl.co/CloneRivalAM

http://castrl.co/CloneRivalK

Dwóch światowej klasy kierowców wyścigowych musi stawić czoła najgroźniejszym przeciwnikom na torze - sobie samym.

Kierowcy byli szkoleni wirtualnie w laboratorium Castrol EDGE przy użyciu najnowocześniejszego symulatora, rejestrującego ich najlepsze okrążenia.

W tym ekstremalnym wyzwaniu kierowcy musieli sięgnąć granic swoich umiejętności, aby pobić swoje klony na prawdziwym torze.

Dla podkreślenia rynkowej premiery oleju Castrol EDGE SUPERCAR, supersamochody Aston Martin Vulcan i Koenigsegg One:1 zmierzyły się na jednej z najtrudniejszych tras na świecie: legendarnym hiszpańskim torze Ascari.

Poprzednie Testy Tytanu oglądało ponad 400 mln osób na całym świecie.

Ekspert w dziedzinie ludzkiego mózgu, dr Jack Lewis, przyglądał się poszczególnym etapom testów, aby wyodrębnić prawdopodobne pod względem neurologicznym zachowania kierowców wywołane przez stres i napięcie psychiczne.

W najnowszym wydaniu Testów Tytanu dwóch światowej sławy kierowców wznosi się na wyżyny swoich umiejętności i wytrzymałości w starciu z najgroźniejszymi jak dotąd przeciwnikami - stworzonymi cyfrowo klonami ich samych.

To już czwarty etap Testów Tytanu Castrol EDGE; udział w nim wzięły dwa spośród najsłynniejszych supersamochodów świata: Koenigsegg One:1 i przeznaczony wyłącznie na tory wyścigowe Aston Martin Vulcan. Celem tego pionierskiego wyzwania było przetestowanie granic możliwości na torze oraz przedstawienie efektów współpracy człowieka, maszyny i oleju.

Castrol EDGE połączył siły z REWIND - najlepszymi ekspertami od wirtualnej rzeczywistości - aby stworzyć i dopracować jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów na świecie. Jego celem było odwzorowanie prawdziwego toru wyścigowego: słynnego hiszpańskiego Ascari.

Symulator łączy w sobie efekty dźwiękowe oraz najnowocześniejszy system reakcji na dotyk, dzięki czemu daje on doskonałe wyczucie drogi i silnika oraz wrażenia ruchowe. Przeprowadzono dokładną analizę supersamochodów, biorąc pod uwagę rozmiar i masę opon, aerodynamikę pojazdu, warunki pogodowe, a nawet siłę dociskającą przy różnych Dwóch kierowców nagrało po 10 wirtualnych sesji w londyńskim laboratorium Testów Tytanu, a ich najlepsze wyniki zostały scalone w optymalne okrążenia.

W wyzwaniu Castrol EDGE udział wzięli:

- duński kierowca testowy marki Koenigsegg, Christoffer Nygaard, który zasiadł za kierownicą modelu One:1 - jednego z 6 takich samochodów na całym świecie, wyróżniającego się niesamowitym, uznawanym wcześniej za nieosiągalny, stosunkiem mocy do masy.

- brytyjska gwiazda wyścigów i dwukrotny zwycięzca 24h Le Mans, Darren Turner, który poprowadził wykonany w całości z włókna węglowego model Aston Martin Vulcan - jeden z 24 wyprodukowanych pojazdów tego typu. Darren jest jedną z 7 osób na świecie, które mają uprawnienia do kierowania tym supersamochodem.

Podczas wyzwania, które odbyło się na hiszpańskim torze Ascari, silniki supersamochodów wspomagał olej Castrol EDGE. Mierząca 5,425 km trasa zawiera 25 trudnych, technicznych zakrętów, wzniesienia, zmiany nachylenia kół oraz wyskocznie, które sprawiają, że jest ona niezwykle trudna do zapamiętania i opanowania.

Aby zobaczyć, jak dwa supersamochody poradziły sobie z tym wyzwaniem, odwiedź stronę:

http://castrl.co/CloneRivalAM

http://castrl.co/CloneRivalK

Reżyserią najnowszego etapu Testów Tytanu zajął się słynny „Jako”, który pracował nad scenami akcji w takich hitach, jak: „Szybcy i wściekli”, „Gladiator” oraz filmach z Jamesem Bondem, między innymi "Spectre'.

Pod ogromnym naciskiem psychicznym kierowcy musieli maksymalnie skoncentrować się i opanować swoje umiejętności, aby prześcignąć na torze swoich sklonowanych rywali. Podczas pokonywania okrążeń mogli oni widzieć swych wirtualnych przeciwników dzięki supernowoczesnej technologii wyświetlania. Od samego początku wyzwanie miało niezwykle intensywny, „wysokooktanowy” przebieg, jednak wbrew przeciwnościom obu kierowców pobiło swoje „najlepsze okrążenia” na ostatnim, dramatycznym odcinku wyścigu.

Opisując swoje przeżycia z wyzwania, Darren Turner, kierowca testowy Aston Martin, powiedział: „Jeżeli najlepszy czas okrążenia ma zostać pobity, wszelkie ograniczenia samochodu i kierowcy muszą zostać przekroczone w każdym aspekcie.  Wsparcie Castrol EDGE podczas wyścigu w jednym z najszybszych supersamochodów świata daje pewność, która umożliwia wzniesienie się na ekstremalne wyżyny możliwości zarówno własnych, jak i maszyny. Pobicie mojego najlepszego czasu o 1,1 sekundy dało mi ogromną dawkę adrenaliny”.

Kierowca testowy Koenigsegg, Christoffer Nygaard, opowiadał: „Zawsze wiedziałem, że wyścig z moimi własnymi najlepszymi możliwościami będzie nie lada wyzwaniem. Starałem się bardziej niż kiedykolwiek wcześniej w walce przeciwko innym rywalom. Pobicie mojego klona, choć zaledwie o 0,8 sekundy, przyniosło mi niesamowitą satysfakcję”.

Słynny ekspert w dziedzinie ludzkiego mózgu, dr Jack Lewis, przyglądał się próbie Clone Rival i po jej zakończeniu stwierdził: „Przypływ adrenaliny na torze był najprawdopodobniej czynnikiem, który dał im potrzebną przewagę. Ogromne dawki tego hormonu działają niczym olej w silniku, przyspieszając reakcje mózgu i mięśni oraz umożliwiając kierowcom całkowite wczucie się w sytuację i pobicie swoich najlepszych okrążeń”.

Test Clone Rival przypieczętował rynkową premierę innowacyjnego, zaawansowanego technologicznie oleju Castrol EDGE SUPERCAR, który stanowi ostateczny dowód na to, że oleje Castrol EDGE opracowywane są z myślą o maksymalnych osiągach.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź: www.castrol.com/pl_pl/poland/car-engine-oil/oleje-silnikowe-castrol/castrol-edge/titanium-trials/titanium-trial-clone-rival.html

Testy Tytanu:

Testy Tytanu to seria odważnych wyzwań rajdowych, których celem jest przedstawienie możliwości olejów Castrol EDGE wzmocnionych technologią TITANIUM FST™ - najbardziej wytrzymałych i zaawansowanych technologicznie olejów silnikowych marki Castrol.

  • Podczas testu Blackout (maj 2014) Ken Block ścigał się w całkowitych ciemnościach po pierwszym na świecie torze wyznaczonym wyłącznie wiązkami światła.
  • W teście Virtual Drift (maj 2015) udział wziął Matt Powers, światowy specjalista od driftingu. Powers usiadł za kierownicą prawdziwego Forda Mustanga, aby ścigać się na pierwszym wirtualnym torze świata, polegając wyłącznie na swoich instynktach oraz osiągach swojego samochodu.
  • Test Virtual Racers (grudzień 2015) przybrał formę wirtualnego wyścigu na żywo, podczas którego w szranki stanęło dwóch światowej klasy kierowców. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kaskom VR obaj zawodnicy mogli śledzić się nawzajem w wirtualnej rzeczywistości, aby wznieść swoją rywalizację na zupełnie nowy poziom. Obejrzyj tutaj.

Źródło informacji: The Brooklyn Brothers

(op.zp)

WIĘCEJ: czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli szukasz oferty warsztatowej, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, z największą w Polsce ofertą tego typu urządzeń - tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć