Wiadomości

E-GIFT 2010 - FINAŁ W MADRYCIE!


E-GIFT to połączenie konwoju pojazdów zasilanych gazem płynnym z konferencjami tematycznymi pod wspólnym tytułem: "LPG – z myślą o środowisku i z korzyścią dla biznesu”, prowadzonymi przez ekspertów z kraju i z zagranicy, konkursami i prezentacją najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie autogazu. Gościem specjalnym konferencji był Arnaud Duvielguerbigny, dyrektor ds. rozwoju w Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego (AEGPL), który przedstawił najnowsze osiągnięcia na europejskim rynku autogazu.

Trasa tegorocznego Zielonego Konwoju LPG wiodła z Warszawy, przez Lublin,  Kraków, Wrocław, aż do Madrytu, gdzie 28 września rozpocznie się 23. Światowe Forum LPG.  W Zielonym Konwoju LPG wzięły udział zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak również ciężarowe i użytkowe, udowadniając, że ekonomiczną i ekologiczną instalację LPG można zamontować niemal w każdym pojeździe. Podczas przystanków w tych miastach  można było obejrzeć wystawę pojazdów z napędem LPG, uzyskać porady ekspertów czy wziąć udział w konkursach.

Wsparcie zastosowania pojazdów o niskiej emisji i wysokiej efektywności energetycznej z napędami alternatywnymi oraz wypracowanie rozwiązań hamujących napływ do krajowego parku zagranicznych pojazdów o niekorzystnych parametrach ekologicznych i energetycznych to jeden z ważniejszych kierunków polityki ekologicznej Państwa w latach 2009-2012 z perspektywą do roku 2016. Polityka ta dotyka także kwestii zmniejszenia emisji pyłu ze środków transportu, podkreślał Bernard Błaszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, który objął patronatem konferencje E-GIFT 2010.

Wróć