Strefa przedsiębiorcy

Fotowoltaika w Polsce: stan aktualny i perspektywy rozwoju


Stały wzrost zapotrzebowania na energię na świecie, perspektywa wyczerpania się zapasów paliw kopalnych oraz zabiegi mające na celu ochronę środowiska naturalnego przyczyniają się do wzrostu zainteresowania odnawialnymi źródłami energii, a w szczególności fotowoltaiką.

- Na świecie zainstalowano 400 GW w milionach systemów, natomiast w Polsce jedynie 380 MW mocy w ok. 30 tys. systemów, w tym 108 MW w systemach powyżej 50 kW. Niemniej jednak z roku na rok rośnie ilość systemów PV instalowanych w kraju. Ponieważ na dwóch aukcjach w 2006 i 2017 r. zakontraktowano ok. 400 MW należy spodziewać się dużego zainteresowania systemami do 1 MW. To wymaga przedstawienia specyficznych problemów technicznych i administracyjnych związanych z przepisami prawnymi, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci, monitorowaniem i serwisem - mowi dr Stanislaw M. Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki Polska PV.

Na jakim etapie rozwoju znajduje się polska branża fotowoltaiczna? Czy w najbliższym czasie możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie potencjał rynku PV w Polsce? Wszystko wskazuje na to, że tak. Rynek fotowoltaiki wszedł bowiem w fazę dynamicznych zmian, co ma olbrzymie znaczenie w kontekście odnawialnych źródeł energii. Temat ten zostanie szeroko przedstawiony podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-energy EXPO i znajdzie swoje odzwierciedlenie zarówno w wydarzeniach merytorycznych, jak i ofercie wystawców. Targi RE-energy EXPO odbęda się 11-13 października 2018 w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.

Liczba instalacji fotowoltaicznych wzrasta. Z jednej strony można zadać sobie pytanie „co to za postęp?”, z drugiej wszyscy jesteśmy świadomi, że potencjał jest zdecydowanie większy. Czy będzie on wykorzystany? O tym będzie można porozmawiać z ekspertami w trakcie Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaiki w Polsce, która odbędzie się  12.10.2018 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Źródło: IBC Investments Sp. z.o.o., fot. arch. Międzynarodowych Targów STACJA PALIW

WIĘCEJ czytaj we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"Z bogatą ofertą OZE można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='10759') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('10759')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}