Wiadomości

Gavin Graham szefem Lotos Upstream


Jest nim od października br. W branży naftowej pracuje od 35 lat. Specjalizuje się w poszukiwaniu zasobów i zagospodarowaniu złóż. Pracował w branży oil &gas w wielu lokalizacjach na całym świecie: Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie.

Doktoryzował się w dziedzinie geologii, uzyskawszy stypendium od firmy Shell, które pozwoliło mu na przeprowadzenie 10-miesięcznych badań geologicznych w północnym Omanie, gdzie nauczył się podstaw języka arabskiego.

Zajmował kierownicze/doradcze stanowiska oraz współpracował z takimi firmami jak Shell, Petrofac, Crystol Energy czy Amplify Innovation.

Wśród realizowanych zadań wymienia wdrażanie strategii rozwojowych, zarządzanie ładem korporacyjnym w spółkach o światowym zasięgu, utrzymywanie relacji właścicielskich, zarządzanie ryzykiem, wdrażanie projektów. Zajmował się wspieraniem firm z branży oil&gas w redukcji kosztów i optymalizacji harmonogramów projektów, wykorzystując innowacyjne rozwiązania problemów.

6 lutego 2017 r. Rada Nadzorcza LOTOS Petrobaltic powołała dr Grahama na stanowisko wiceprezesa zarządu, którą to funkcję pełnił do 27 czerwca 2017 r.

Od 10 sierpnia 2017 r., decyzją Rady Nadzorczej spółki LOTOS Upstream, przez ponad 2 miesiące pełnił obowiązki prezesa zarządu. 25 października 2017 roku został powołany na stanowisko prezesa Zarządu LOTOS Upstream.

Źródło: Grupa LOTOS

Wróć