Wiadomości

Grupa Idea Getin Leasing rośnie trzy razy szybciej niż rynek


Trzy pierwsze miesiące roku potwierdziły dynamiczny trend wzrostowy grupy leasingowej Idea Getin Leasing. Po rekordowych wynikach w 2016 r., Grupa zamknęła pierwszy kwartał br. na pozycji lidera branży. Z portfelem nowych umów o wartości 1,78 mld zł, Grupa zwiększyła udział w rynku (r/r) z 10,13 proc. do 11,95 proc.

W I kwartale br. polscy przedsiębiorcy wyraźnie postawili na rozwój flot samochodów osobowych. W okresie od stycznia do marca 2017 r. Grupa Idea Getin Leasing zarejestrowała 16 306 pojazdów, stanowiących 1/5 część całego rynku (20,8 proc. z 78 320 sztuk). Trend ten widoczny jest także w segmencie samochodów dostawczych o masie do 3,5 t, gdzie Grupa obsłużyła blisko 1/3 wszystkich zarejestrowanych pojazdów (3 135 sztuk, czyli 32,1 proc. rynku).

– Leasing pojazdów jest domeną naszej spółki. W IQ 2017 roku sfinansowaliśmy jako Grupa aktywa o łącznej wartości 1,78 mld zł, a pojazdy stanowią prawie 85 proc. naszej sprzedaży, tj. 1,5 mld zł. Jesteśmy liderem rynku w tym segmencie od 2015 roku. Liczba i wartość zrealizowanych transakcji świadczy o tym, że jesteśmy firmą pierwszego wyboru dla przedsiębiorców, którzy chcą sfinansować zakup środków transportu poprzez leasing. Nasz sukces opiera się na urozmaiconej ofercie produktowej oraz bardzo szybkich, zautomatyzowanych decyzjach i rozbudowanej sieci sprzedaży. Współpracujemy z wiodącymi markami motoryzacyjnymi w Polsce, jesteśmy obecni u większości dealerów i dostawców. Nasze strategiczne alianse z markami: Opel, Ford i Honda mają istotny wpływ na dostępność naszego finansowania dla przedsiębiorców – mówi Daniel Drobniak,prezes Zarządu Getin Leasing SA.

W segmencie środków transportu ciężkiego i maszyn budowalnych Grupa Idea Getin Leasing sfinansowała pojazdy o wartości 632,72 mln zł, czyli aż o 38,7 proc. więcej niż przed rokiem, przy ujemnej dynamice całego rynku (-4,2 proc. r/r). Leasing pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t wzrósł w Grupie do 87,9 mln zł, a ciągników siodłowych do 311,9 mln zł, na co wpłynął przede wszystkim rosnący eksport i kontynuacja wymiany przez transportowców używanego taboru na pojazdy nowe, zgodne z normą Euro 6. Kluczową rolę w tym segmencie odgrywa współpraca Idea Leasing SA z renomowanymi dostawcami, jak np. DAF, Iveco, Wielton, dzięki której spółka od 2009 r. utrzymuje w Polsce pozycję lidera w finansowaniu transportu ciężkiego.

Źródło: Idea Getin Leasing (op.pb)

Wróć