Wiadomości

Grupa ORLEN inwestuje w rozwój przewozów kolejowych


Flota cystern kolejowych w Grupie ORLEN zwiększy się o kolejne wagony, które zostaną wykorzystane do przewozu produktów rafineryjnych i petrochemicznych. Realizowane postępowanie zakupowe, obejmujące 2 tysiące wagonów, ma na celu zabezpieczenie obecnych i przyszłych operacji logistycznych.


 WIĘCEJ czytaj w najbliższym wydaniu "Paliw Płynnych". Z pełną ofertą PKN Orlen można było zapoznać się na organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2019

Postępowanie obejmuje dzierżawę cystern kolejowych na potrzeby PKN ORLEN, a także spółek z Grupy – ANWIL, ORLEN KolTrans oraz UNIPETROL.

- Realizowane postępowanie to nasza odpowiedź na dynamiczny wzrost wolumenów sprzedażowych na rynku. Dzięki centralnemu podejściu do dzierżawy cystern kolejowych ujednolicamy standardy współpracy z rynkiem zewnętrznym w ramach całej Grupy ORLEN. W ten sposób zwiększamy bazę kontrahentów i optymalizujemy koszty, co sprawia, że nasz łańcuch dostaw jest jeszcze bardziej konkurencyjny – powiedziała Agnieszka Trębicka, Dyrektor Biura Zakupów Bezpośrednich PKN ORLEN.

Zapotrzebowanie obejmuje różne rodzaje cystern do transportu produktów rafineryjnych i petrochemicznych, takich jak frakcje lekkie/średnie i ciężkie, paliwo lotnicze, czy PTA. Przewidziane są różne okresy dzierżawy od 1 roku do 7 lat, które są uzależnione od horyzontu planów przewozowych oraz proponowanych warunków handlowych.

Postępowanie zakupowe dostępne jest pod linkiem

https://connect.orlen.pl/app/outRfx/175027/supplier/status

Źródło: PKN Orlen, fot. arch. Międzynarodowych Targów STACJA PALIW

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='11069') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('11069')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}