Wiadomości

Jean Michel Jarre w ORLEN ARENA

W ramach światowej trasy koncertowej "Jean Michel Jarre 2010" wirtuoz muzyki elektronicznej wystąpi w płockiej hali ORLEN Arena w najbliższą sobotę, 13 listopada . 

Francuski artysta, uważany za jednego z pionierów muzyki elektronicznej, znany jest też jako organizator niecodziennych koncertów, z wykorzystaniem reflektorów, laserów i fajerwerków. Jego występ przyciągają miliony fanów. W 1997 r. w Moskwie podziwiało go 3,5 mln widzów, a w 2005 r., dla upamiętnienia 25-ej rocznicy powstania Solidarności, dał niezapomniany koncert "Przestrzeń wolności" na terenie Stoczni Gdańskiej.

W zgodnej opinii recenzentów ekspresyjne widowiska tego charyzmatycznego artysty tworzą niezwykły mariaż syntezatorów analogowych, ogromnych ekranów projekcyjnych HD, ekscytującej scenografii laserów i świateł, a wszystko to przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii cyfrowej. Jarre zrewolucjonizował pojęcie koncertu, kreując właśnie takie spektakularne, dźwiękowo-muzyczne pejzaże.

Sam artysta tłumaczy: - Chcę, aby ludzie zobaczyli moją muzykę. Nie przekazuję w słowach żadnej opowieści, pragnę tylko, aby ludzie zatopili się w zmysłowym doświadczeniu i aby pozwolili zabrać się swojej wyobraźni, dokądkolwiek ich ona powiedzie.

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego płockiej spółki: "Na koncercie Jarre'a będzie można doświadczyć na żywo elektronicznej magii mistrza. Artysta zagra  utwory z swoich najważniejszych albumów, a wykona je przy użyciu oryginalnych analogowych syntezatorów oraz legendarnej laserowej harfy". Koncert w Płocku jest jednym z trzech planowanych koncertów artysty w listopadzie w Polsce. Pozostałe dwa odbędą się w Rzeszowie i Wrocławiu.

Dodatkowy koncert odbył się w Dniu Niepodległości, 11 listopada w Gdańsku. Jak donosi strona arysty, www.jeanmicheljarre.pl, Jarre rozpalił gdańską publiczność do czerwoności, a chcąc uczcić polskie święto narodowe wyszedł w szaliku w barwach naszej flagi narodowej.

Wróć