Strefa przedsiębiorcy

John Deere inwestuje w Polsce i otwiera Centrum Usług Biznesowych na Europę. Stawia na Poznań


Amerykański gigant maszynowy John Deere wzmacnia swoją obecność w Polsce, otwierając Centrum Usług Biznesowych, z którego będzie zarządzać fabrykami w Europie. Placówka będzie zlokalizowana w Poznaniu, zapewni pracę 120 specjalistom.

Dostępność nowoczesnej powierzchni biurowej, zdywersyfikowana gospodarka, zalety komunikacyjne, połączenia kolejowe z krajami zachodnimi, jakość komunikacji miejskiej, współpraca z lokalnymi władzami i uczelniami oraz wysoko wykwalifikowana kadra - to najważniejsze czynniki decydujące o tym, dlaczego zagraniczne przedsiębiorstwa wybierają Polskę na miejsce nowych inwestycji. Jednym z przykładów takich firm jest amerykański lider sprzętu rolniczego John Deere, który otwiera swoje nowe wielofunkcyjne Centrum Usług Biznesowych w Poznaniu.

 „Polska to dla nas perspektywiczny i przyjazny rynek, o czym świadczy nasza kolejna inwestycja. To kolejny krok do dalszego rozwoju w Polsce, kraju, w którym już odnosimy sukcesy na rynku maszyn rolniczych - mówi Christoph Wigger, wiceprezes John Deere ds. sprzedaży i marketingu, Region 2 (Europa, Afryka Północna, Bliski i Środkowy Wschód). - Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim w Polsce, z którego na rynek pracy trafiają wykształceni w rozmaitych dziedzinach absolwenci. Ponadto stolica Wielkopolski jest doskonale zlokalizowana z punktu widzenia granic Unii Europejskiej” - dodaje.

 Polskie Centrum Usług Biznesowych John Deere, które zostało otwarte 11 grudnia, to już druga poważna inwestycja amerykańskiej firmy w Wielkopolsce. Pierwszą z nich było stworzenie w naszym regionie centrum szkoleniowego i oddziału sprzedaży na Polskę, który jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

 Ponad 100 nowych miejsc pracy

 Otwarcie nowego Centrum Usług Biznesowych John Deere, wiąże się ze rekrutacją, która trwać będzie również w 2018 roku. „Do zadań nowo utworzonej placówki, należeć będzie obsługa fabryk i produktów John Deere w różnych obszarach, takich jak: finanse i księgowość, logistyka czy kadry” - mówi Mirosław Leszczyński, prezes Zarządu John Deere Polska. I właśnie specjaliści z tych dziedzin będą najbardziej poszukiwani przez zagranicznego producenta w najbliższych miesiącach.

 W skali całego kraju, wśród pracowników centrum usług, najbardziej poszukiwane kompetencje, można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich są umiejętności językowe, najczęściej dotyczące znajomości języka: angielskiego, niemieckiego lub francuskiego. Dużą grupą poszukiwanych specjalistów stanowią również, programiści i osoby ze specjalistyczną wiedzą w sektorze finansowym oraz usługach komercyjnych i profesjonalnych (np. usługi wsparcia dla biznesu, usługi HR, usługi prawne, usługi badawcze i konsultingowe). Eksperci szacują, że w 2020r. liczba osób pracujących w tym sektorze wynieść może nawet 300 tysięcy osób.

 Źródło: John Deere Polska

Wróć