Wiadomości

KAS Lubuskie: Przemyt paliwa w mauserach


Prawie 60 tysięcy litrów oleju opałowego o wartości 170 tysięcy złotych zatrzymali lubuscy funkcjonariusze KAS wspólnie z lubuskimi policjantami. Towar był przewożony nie w specjalnie oznakowanych cysternach ale plastikowych pojemnikach ukrytych w naczepach ciężarówek.  

Lubuscy funkcjonariusze KAS wspólnie z policją zatrzymali dwa samochody ciężarowe w okolicach Krosna Odrzańskiego.

Z dokumentów przedstawionych przez kierowców wynikało, że wiozą olej opałowy z Niemiec na Łotwę w pojemnikach typu mauser. W każdej naczepie znajdowało się po 26 sztuk mauserów, łącznie 57.206 litrów oleju opałowego. Wnikliwe sprawdzenie dokumentów ujawniło szereg nieprawidłowości. Kierowcy nie mieli przy sobie numeru referencyjnego SENT, a towar nie był w ogóle zarejestrowany w systemie. 

Dodatkowo jeden z kierujących nie posiadał wymaganego wypisu z licencji. Zatrzymany ładunek miał prawdopodobnie trafić nielegalnie na polski rynek paliw. W związku z czym podjęto decyzję o zatrzymaniu zestawów wraz z ładunkiem do dalszego postępowania. Na kierujących nałożono mandaty karne po 7 tysięcy złotych i po przesłuchaniu zwolniono. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubuski Urząd Celno- Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Wróć