Wiadomości

Kolejna sieć automatycznych stacji paliw

Spółka Momo chce do końca III kwartału b.r. zadebiutować na rynku New Connect, a pieniądze od inwestorów przeznaczyć na budowę sieci automatycznych stacji paliw – poinformowała firma w komunikacie.

Do końca 2012 r. spółka zamierza zbudować 8 stacji paliwowych na terenie Mazowsza. W latach 2013-2015 planuje kolejne 23 stacje. Debiut giełdowy planowany jest do końca III kw. 2010 roku. – Do optymistycznych wniosków skłaniają m.in. pierwsze rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy podobnie jak my dostrzegli ogromny potencjał branży paliwowej w Polsce – powiedział prezes Momo Jacek Malec. Według niego dynamiczny wzrost liczby samochodów przekłada się na zwiększenie ilości tankowanego paliwa. W największym stopniu dotyczy to Mazowsza, gdzie na statystycznego mieszkańca przypada największa liczba samochodów. – Z tego powodu działalność operacyjna spółki zostanie skoncentrowana głównie w tym regionie – dodał Malec.

Prezes Momo zapowiedział, że firma będzie budować sieć stacji paliwowych w atrakcyjnych lokalizacjach w obrębie osiedli mieszkaniowych. W ich ofercie będą trzy rodzaje paliwa.

Będziemy mogli zaproponować korzystne ceny ze względu na ograniczenie kosztów działalności operacyjnej spółki, która zatrudniać będzie maksymalnie 10 osób do obsługi 31 stacji. W klasycznych sieciach tej wielkości potrzeba minimum 500 zatrudnionych – powiedział Jacek Malec.

Spółka poinformowała, że obecnie trwają przygotowania do uruchomienia budowy pierwszej stacji paliw w jednej z podwarszawskich miejscowości. Jest już pozytywna decyzja środowiskowa, a firma jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Według spółki „przy konserwatywnych założeniach" jedna stacja paliw powinna w skali roku przynosić przychód na poziomie ponad 9 mln zł.  

****

Jacek Malec z wykształcenia jest architektem. Z branżą paliwową związany od 1993 r. W Shell Polska zrealizował ok. 80 stacji paliw na terenie całego kraju. W Lotosie odpowiadał za rozwój sieci na Mazowszu i brał udział w przetargu na Esso. Następnie pracował na rzecz rozwoju Euroapteki i Biedronki oraz dla developerów Dom Development i ORCO. Obecnie jest głównym akcjonariuszem Momo SA (95,23 proc. udziału w kapitale akcyjnym).

(zp)

Źródło: Momo

Wróć