Wiadomości

Kolejne urządzenia wiertnicze wysłano do Ugandy


22 stycznia br. firma Poszukiwania Nafty i Gazu Kraków (Grupa PGNIG) podpisała kontrakt z angielskim inwestorem Heritage Oil & Gas Ltd. na prace wiertnicze w Ugandzie.

W ramach kontraktu PNIG Kraków odwierci na zlecenie Hertiage Oil & Gas Ltd. 6 otworów poszukiwawczych w rejonie BLOKU 3A, położonego w północno – zachodniej części Ugandy, w dorzeczu Nilu Victorii. W kontrakcie inwestor zastrzegł sobie przedłużenie kontraktu o wykonanie kolejnych otworów oraz prace rekonstrukcyjne na polu Kingfisher. Kontrakt będzie realizowany przez 64–os. międzynarodową załogę. Wartość kontraktu została objęta tajemnicą handlową. Zakontraktowane urządzenie wiertnicze RR 600 jest w trakcie mobilizacji w Polsce i pod koniec marca dotrze do portu w Mombassie, skąd zostanie przetransportowane na pole naftowe operatora. Rozpoczęcie prac wiertniczych przewidziane jest na połowę kwietnia.

PNIG Kraków od kilku lat aktywnie działa zwłaszcza we wschodniej Afryce. Wcześniej prace wiertnicze Spółka wykonywała także w Ghanie i Mozambiku (obecnie wykorzystuje się urządzenie IRI 750, drugim zaangażowanym w prace w Afrycebędzie RR 600).
 PNIG Kraków od trzydziestu lat aktywnie działa na międzynarodowym rynku upstreamu. Obecnie prowadzi prace wiertnicze w Polsce, Ukrainie, Kazachstanie, Pakistanie i Ugandzie.


(oprac.bp)


źródło: ogec.krakow.pl

Wróć