Wiadomości

Kryminalni zatrzymali podejrzanego o kradzież 1100 litrów oleju napędowego


Na terenie Rybna w powiecie działdowskim doszło do usiłowania kradzieży oraz kradzieży oleju napędowego z maszyn i wozidła znajdujących się na placu budowy. W wyniku podjętych działań policjanci kryminalni z Rybna i Lidzbarka ustalili i zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo. Okazało się, że nie było to jedyne przewinienie, które zatrzymany 39-latek może mieć na sumieniu.

We wtorek (19.09.2023r.) policjanci z Rybna (pow. działdowski) otrzymali zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży oleju napędowego o wartości 650 złotych z wozidła do ziemi, zaparkowanego na terenie budowy obwodnicy w Rybnie. Było to przestępstwo na szkodę mieszkańca gminy Grodziczno. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci kryminalni ustalili prawdopodobnego sprawcę zdarzenia. Podejrzanym o przestępstwo okazał się 39-latek z Rybna. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia.

Podczas przesłuchania mężczyzny okazało się, że nie jest to jedyne przestępstwo, które może on mieć na sumieniu. Wcześniej miał już kilkukrotnie ukraść paliwo w postaci oleju napędowego z terenu tej samej budowy, w łącznej ilości 1100 litrów i wartości ponad 7000 złotych. W sumie usłyszał on 6 zarzutów, w tym 5 dotyczących kradzieży i usiłowania kradzieży paliwa i 1 w sprawie kradzieży z włamaniem.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska

Wróć