Wiadomości

Krzysztof Starzec z Circle K Polska na czele Rady Dyrektorów POPiHN


Krzysztof Starzec, Starszy Dyrektor ds. Paliw w Circle K Polska, objął funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, zastępując na tym stanowisku Piotra Pyricha z BP Europa SE, który objął placówkę w RPA. Jako członek w Radzie Dyrektorów Krzysztof Starzec zasiada od 2013 r.

Jako Przewodniczący Rady Dyrektorów dołożę wszelkich starań, aby POPiHN pozostał efektywną płaszczyzną do aktywnej współpracy między wszystkimi uczestnikami rynku. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie i wierzę, że wspólnymi siłami będziemy kontynuować działania na rzecz rozwoju naszej branży mówi Krzysztof Starzec, Starszy Dyrektor ds. Paliw w Circle K Polska oraz Przewodniczący Rady Dyrektorów POPiHN.

Krzysztof Starzec jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH). Ma wieloletnie doświadczenie w obszarze handlu zagranicznego. W branży paliwowej pracuje od 1994 r., kiedy to dołączył do polskiego oddziału spółki Royal Dutch Shell. Na przestrzeni kolejnych 17 lat zajmował stanowiska kierownicze zarówno na szczeblu krajowym, jak i w strukturach międzynarodowych, a w latach 2007-2010 był członkiem zarządu Shell Polska. Krzysztof Starzec do zespołu Statoil Polska dołączył w 2011 r. jako dyrektor działu paliw transportowych. Po zmianie nazwy spółki na Circle K objął stanowisko Starszego Dyrektora ds. Paliw.

Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego została powołana 8 grudnia 1995 r. Jednym z najważniejszych celów POPiHN jest zrównoważone tworzenie i kształtowanie konkurencyjnego rynku paliwowego w Polsce, m.in. poprzez działania na rzecz wprowadzenia zgodnych z prawem UE zasad prowadzenia działalności gospodarczej oraz równych praw dla wszystkich przedstawicieli polskiego rynku paliwowego. Tym samym wspiera działania powołanej w 1991 r. Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Źródło: Circle K Polska

WIĘCEJ czytaj we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"Z pełną ofertą Circle K można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14,

Wróć