Wiadomości

Kurtyka: Polska energetyka potrzebuje nowoczesnych i czystych technologii


- Inwestycja w Gorzowie Wielkopolskim to element modernizacji polskiej energetyki, która musi być oparta o nowoczesne i konkurencyjne technologie - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka 2 lutego 2017 r. podczas otwarcia bloku gazowo-parowego Elektrociepłowni Gorzów należącej do PGE. W wydarzeniu wzięła udział Premier Beata Szydło.

- Nowy blok w Elektrociepłowni Gorzów to przykład zastosowania najnowszych technologii w energetyce, które zdecydowanie przyczynią się do ograniczenia emisji m.in. dwutlenku siarki i tlenków azotu – powiedział wiceminister Kurtyka. Podkreślił również, że realizacja tego rodzaju inwestycji sprawia, że Polska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Komisji Europejskiej. W połączeniu z ograniczeniem niskiej emisji mogą one wpłynąć na jakość powietrza w naszym kraju.

Wiceminister Kurtyka zaznaczył, że dzięki tej inwestycji Gorzów Wielkopolski zyskał pewne i ekologiczne źródło energii, wykorzystujące gaz z lokalnych zasobów. - Dostęp do energii, przyjaznej dla środowiska naturalnego, jest podstawą rozwoju miasta i regionu - podkreślił wiceminister Kurtyka. Dodał, że projekt zapewni bezpieczeństwo nieprzerwanej dostawy ciepła przy zachowaniu konkurencyjnych cen.

Źródło: ME (op.pb)

Wróć