Strefa przedsiębiorcy

Minister Krzysztof Tchórzewski: Elektromobilność stwarza realne perspektywy na poprawę jakości powietrza


- Elektromobilność to wyraz naszych aspiracji do tego, by w Polsce powstawały rozwiązania biznesowe i technologiczne, które mogą stanowić przewagi konkurencyjne naszego kraju i korzystnie wpływać na poprawę jakości powietrza – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas dnia poświęconego rozwojowi elektromobilności. Wydarzenie odbyło się 4 grudnia 2018 roku w ramach COP 24 w Katowicach.

Zdaniem ministra energii rozwój elektromobilności to proces, którego sukces jest uwarunkowany dokonaniem przeobrażeń w wielu sferach. Wymaga wykreowania dynamicznego środowiska z udziałem m.in. administracji centralnej, samorządów, instytucji finansowych, świata nauki i przemysłu. – Jako rząd tworzymy przestrzeń legislacyjną i możliwości, które warto i trzeba wykorzystać – powiedział. Przypomniał, że Program Rozwoju Elektromobilności jest jednym z flagowych  projektów polskiego rządu. Realizacja jego celów stała się podstawą do stworzenia pakietu regulacyjnego składającego się z planu rozwoju elektromobilności „Energia dla Przyszłości”, krajowych ram polityki rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych, ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych oraz ustawy tworzącej Fundusz Niskoemisyjnego Transportu.

- Upowszechnienie  samochodów elektrycznych stwarza możliwość rzeczywistej integracji tych pojazdów z systemem elektroenergetycznym, pobudzenia do rozwoju przemysłu i pozytywnego wpływania na klimat – stwierdził minister Tchórzewski. Kluczowe dla zapewnienia właściwego wpływu elektromobilności na sieć elektroenergetyczną staje się wdrożenie technologii magazynowania energii w całej Europie i na świecie. – Polska jest gotowa do współpracy na rzecz rozwoju technologii magazynowania energii i budowy silnej branży produkcji baterii do samochodów elektrycznych – dodał.  

Minister Tchórzewski podkreślił, że nacisk na redukcję emisji gazów cieplarnianych, stałe ulepszanie technologii w tym zakresie a wreszcie rosnąca popularność i efektywność kosztowa paliw alternatywnych – to istotne składowe głównych trendów wpływających na  kształt sektora energii.

W Pawilonie Polskim w Katowicach odbyło się również wręczenie nagród „Lidera Elektromobilności”. Łącznie, podczas COP24 przyznano w tej dziedzinie 19 nagród: 6 tytułów Lidera Elektromobilności i 13 wyróżnień.

Gratulując uhonorowanym minister Krzysztof Tchórzewski podkreślił:  - Z  satysfakcją wręczam nagrody i wyróżnienia ”Lidera Elektromobilności”. Cieszę się, że otrzymują je eksperci w tej dziedzinie uhonorowani za swoją wiedzę i modelowo prowadzoną współpracę - dodał.

Źródło: ME

 

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='19490') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('19490')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}