Wiadomości

Minister Czerwińska chwali KAS


8-10 maja 2019 r. minister finansów prof. Teresa Czerwińska spotkała się z pracownikami i funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w trzech granicznych województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim.Rozmawiano o skuteczności i przyjazności administracji skarbowej oraz o bezpieczeństwie polskich granic, w tym ich ochronie przed przewozem nielegalnych towarów. 

 „Zadaniem KAS nie jest wyłącznie gromadzenie dochodów budżetowych. To także zapewnienie szczelności i bezpieczeństwa polskiej granicy przez m.in. skuteczne zapobieganie przewożeniu odpadów czy niebezpiecznych zabawek. Nasze granice są odpowiednio zabezpieczone dzięki dobrze wyszkolonej, doświadczonej kadrze funkcjonariuszy oraz wysokiej jakości sprzętowi” – podkreśliła minister Teresa Czerwińska.

 Spotkania w Gdańsku i Olsztynie

W Gdańsku Teresa Czerwińska odwiedziła Dział Morski Zwalczania Przestępczości. Funkcjonariusze zaprezentowali minister nową łódź patrolową, na której kontrolują granicę morską.

 W Olsztynie minister finansów wraz z zastępcą szefa KAS Pawłem Cybulskim spotkali się z kierownictwem Izby Administracji Skarbowej. Odwiedzili też powstałe w ubiegłym roku Centrum Kompetencyjne Technik Kryminalistycznych KAS.

 „Centrum Kompetencyjne powstało po to, by nasi celnicy i skarbowcy mogli w pełni wykrywać i zabezpieczać ślady przestępstw podatkowych oraz pracować w pełnym wymiarze przy uszczelnieniu systemu podatkowego” – powiedziała minister Czerwińska w rozmowie z  TVP3 Olsztyn.

 Wizyta na przejściu granicznym w Kuźnicy

W Kuźnicy podczas konferencji prasowej minister Teresa Czerwińska, wiceszef KAS generał Piotr Walczak oraz dyrektor IAS w Białymstoku Wojciech Orłowski zaprezentowali sukcesy Krajowej Administracji Skarbowej.

 „Funkcjonariusze i pracownicy KAS to bohaterowie uszczelniania systemu podatkowego. Skuteczność służb KAS sprawiła, że szara strefa w obszarze wyrobów tytoniowych została zredukowana z 19 proc. w 2015 r. do 11,3 proc. w 2018 r. Funkcjonariusze celni na granicach i pracownicy w urzędach skarbowych - to właśnie ich praca codzienna przekłada się na liczby, które pokazujemy” – poinformowała Teresa Czerwińska. 

Jednym z ostatnich spektakularnych ujawnień podlaskiej KAS było zatrzymanie przemytu ponad 400 tys. paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Gdyby te produkty zostały wprowadzone na rynek, to budżet państwa straciłby 9 mln złotych. 

„Najważniejsi dla Krajowej Administracji Skarbowej są ludzie - to oni stanowią o jej skuteczności. Dlatego naszym pracownikom i funkcjonariuszom chcemy dać najlepszy sprzęt, ponieważ uważamy, że przyszłość należy do nowoczesnych technologii” - zaznaczył zastępca Szefa KAS, wiceminister Piotr Walczak.

Źródło: MF

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2856') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2856')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}