Wiadomości

Mitsubishi I-MIEV otrzymał tytuł najlepszego elektrycznego auta przyszłości


Nagrodę odebrał i zaprezentował publiczności sir Stirling Moss, legendarny brytyjski kierowca wyścigowy, który odbył przejażdżkę Mitsubishi i-MIEV słynną ulicą Mall naprzeciwko pałacu Buckingham.

Po wyjściu z samochodu Sir Stirling powiedział: -Jazda i-MIEV to wielka frajda. To najbardziej praktyczny elektryczny samochód, dostępny obecnie na rynku, który oferuje mnóstwo miejsca dla 4 dorosłych pasażerów, imponujące przyspieszenie i minimalne koszty eksploatacji. To fantastyczne auto do jazdy w mieście.” „Mitsubishi i-MiEV zrobił na mnie rzeczywiście spore wrażenie. Pojazdy elektryczne stają się powoli realną propozycją jako samochody do codziennego użytku, szczególnie w warunkach wielkomiejskich – dodał Moss.

Dyrektor zarządzający brytyjskiego oddziału Mitsubishi Motors stwierdził: - Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem tytułu  „Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości”. Star Eco Car Spectacular był wspaniałą imprezą, która pomogła zwiększyć wiedzę na temat bezemisyjnych pojazdów, takich jak i-MIEV. Mieliśmy ogromny zaszczyt powitać na pokładzie tego auta Sir Stirling’a Moss. To nie to samo co zwycięstwo w Mille Miglia, ale mamy nadzieję, że Sir Stirling dobrze się bawił jadąc elektrycznym autem ulicą Mall.

Start była jedną z imprez festiwalu „A Garden Party To Make A Difference”, promując i popularyzując zachowania przyjazne środowisku naturalnemu. Eco Car Spectacular to wynik pasji i talentów organizacyjnych założyciela firmy Mulberry, Rogera Saula oraz prezentera telewizyjnego programu Grand Design, Kevina McClouda. Z pomocą EVCUP (Electric Vehicle Cup Race Team), Roger i Kevin zgromadzili niezwykłą mieszankę gwiazd i samochodowych fanatyków, którzy zasiedli w czasie parady za kierownicami ekologicznych pojazdów. Sir Stirling Moss odbył przejażdżkę w towarzystwie jednego z jurorów telewizyjnego programu Dragons’ Den emitowanego przez BBC.

 „To przełomowe spotkanie, otwarte dla wszystkich, którzy choćby trochę myślą o bardziej ekologicznych sposobach transportu. Pokazujemy wątpliwości dotyczące naszych współczesnych sposobów podróżowania i przedstawiamy możliwe alternatywy.” powiedział Roger Saul.

Trofeum wręczane zdobywcy tytułu Najlepszego Elektrycznego Auta Przyszłości zostało zaprojektowane z części starych samochodów i jest dziełem Rogera Saul i Kevina McClouda.

Wróć