Prawo

MPiT i PARP ruszają z drugą edycją konferencji dla przedsiębiorców nt. probiznesowych zmian w prawie


20 spotkań z przedsiębiorcami w większych miastach całej Polski na temat probiznesowych zmian w prawie organizują w maju i czerwcu Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

WIĘCEJ czytaj w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeśli interesuje Cię Konstytucja Biznesu, znajdziesz możliwość porozmawiania o tym na  organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2019, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Podczas tych spotkań przedsiębiorcy będą mogli się dowiedzieć, jak skorzystać z rozwiązań wprowadzonych przez Konstytucję Biznesu, Pakiet MŚP, Mały ZUS, ustawę o zarządzie sukcesyjnym i wiele innych zmian dla firm, które weszły w życie w ostatnim czasie. To już druga edycja cyklu konferencji  dla przedsiębiorców „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”. 

Spotkania będą dla przedsiębiorców okazją do tego, by dowiedzieć się, jakie gwarancje daje im Konstytucja Biznesu, czy jakie uprawnienia przysługują im podczas kontroli. Osoby przymierzające się do założenia firmy usłyszą, z jakich ulg i uprawnień mogą skorzystać, a drobni przedsiębiorcy poznają zasady korzystania z Małego ZUS-u. Podczas spotkań przybliżymy, co oferuje Punkt Informacji Przedsiębiorcy oraz pokażemy, jakie sprawy można załatwić online w CEiDG, a także, jak sprawdzić wiarygodność płatniczą kontrahenta czy przyspieszyć załatwienie swojej sprawy w urzędzie. 

W trakcie konferencji omówimy również praktyczne ułatwienia wprowadzone w Pakiecie MŚP, korzyści płynące ze skrócenia okresu przechowywania i elektronizacji akt pracowniczych, podkreślimy jak duże znaczenie ma uregulowanie kwestii sukcesji w firmach. Krok po kroku opowiemy również o zasadach funkcjonowania Pracowniczych Planów Kapitałowych.  

– To już druga edycja tego typu spotkań. W ubiegłym roku w 80 spotkaniach wzięło udział prawie 6 tys. przedsiębiorców. W zebranych wówczas ankietach oraz w rozmowach z przedsiębiorcami pojawiły się nowe propozycje usprawnień dla firm. Część propozycji wzięliśmy pod uwagę przy projektowaniu kolejnych regulacji, które weszły w życie 1 stycznia 2019 roku. Nowe regulacje to też nowe potrzeby informacyjne, na które odpowiedzią jest tegoroczny cykl spotkań „Prawo do przedsiębiorczości” – mówi minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. 

Podczas konferencji zorganizujemy również punkty informacyjne, w których organizatorzy i partnerzy cyklu będą udzielać przedsiębiorcom indywidualnych konsultacji. Będzie można tam uzyskać odpowiedzi na konkretne pytania i wątpliwości związane z prowadzeniem biznesu. 

Ponadto przedstawiciele PARP odpowiedzą na pytania związane z ofertą wsparcia polskich przedsiębiorstw z funduszy unijnych oraz usługami Centrum Rozwoju MŚP.

– PARP towarzyszy przedsiębiorcom na każdym etapie ich drogi w biznesie. Staramy się służyć im wsparciem we wszystkich aspektach prowadzenia działalności gospodarczej. Chcemy też pomagać i wspierać przedsiębiorców w najlepszym wykorzystaniu wprowadzanych udogodnień prawnych i administracyjnych. Taką możliwość dają spotkania z cyklu „Prawo do przedsiębiorczości”. Nasz udział w inicjatywie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to naturalna konsekwencja misji Agencji – powiedziała prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Małgorzata Oleszczuk.

Partnerami strategicznymi tegorocznego cyklu są Bank Gospodarstwa Krajowego i PKO Bank Polski. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio i Super Express. W akcję zaangażowały się również: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Urząd Zamówień Publicznych, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Polski Fundusz Rozwoju, Agencja Rozwoju Przemysłu. 

Szczegółowy harmonogram spotkań oraz informacje na temat konferencji i zmian dla firm można znaleźć na stronie: www.prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Na stronie znajduje się też formularz zgłoszeniowy, który trzeba wypełnić, żeby wziąć udział w konferencji w dogodnym dla siebie terminie i miejscu. 

Źródło: MPiT, fot.arch Międzynarodowych Targów STACJA PALIW

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='1581') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('1581')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}