Wiadomości

Na Zatoce Gdańskiej pływa się coraz więcej

Pomimo kapryśnego początku lata, sezon motorowodny nad Zatoką Gdańską zapowiada się równie obiecująco jak w ubiegłych latach. Stabilnie wzrasta konsumpcja paliw w marinach Gdańska i Gdyni.


Coraz szersza oferta turystyczna Trójmiasta zachęca motorowodniaków i wędkarzy do odwiedzania regionu Zatoki Gdańskiej. Na akwenach, obok żaglówek, można zobaczyć więcej jachtów motorowych, łodzi hybrydowych (RIB) i skuterów wodnych.
Pomimo kapryśnego początku lata w marinach Gdańska i Gdyni, widać zainteresowanie sportami, turystyką motorowodną i wędkarstwem morskim. W przypadku motorowodniaków infrastruktura portowa i oferta turystyczna są nie mniej ważne niż pogoda. W Gdyni, stacja paliw znajduje się bezpośrednio w porcie jachtowym, natomiast w Gdańsku na Motławie, tuż obok mariny cumuje jedyna nad polskim wybrzeżu pływająca stacja paliw. Od 11 lat, niczym mały zbiornikowiec, zaopatruje w paliwo żeglarzy i fanów motorówek.
Więcej benzyny, więcej ON
Rośnie nie tylko zapotrzebowanie. Zmienia się też struktura rodzaju sprzedawanych paliw. W portach Trójmiasta cumują nie tylko starsze jachty z silnikami diesla. Zauważyć można coraz więcej jednostek tankujących benzynę bezołowiową. Częstymi klientami stacji przy marinach są skutery – mocne i szybkie a piją tyle, co niejeden SUV. O wiele większe jachty motorowe z kilkusetkonnymi silnikami potrafią spalić nawet 100 litrów paliwa na godzinę. Tankowanie kilkuset litrów paliwa na jednodniowy rejs po Bałtyku osłodzą niezapomniane wrażenia i olbrzymia premia punktowa w programie LOTOS Navigator.
Stacje paliw dla żeglarzy i motorowodniaków sieci LOTOS znajdują się na najbardziej popularnych punktach Gdańska i Gdyni. Atutem stacji jest nie tylko ich położenie, ale także fachowa obsługa oraz wysokiej jakości paliwo. Przy okazji tankowania można zrobić drobne zakupy, dostępne są m.in.: oleje silnikowe, akcesoria, słodycze, napoje. Na wspomnianych stacjach paliw honorowane są karty flotowe LOTOS Biznes oraz programu premiowego LOTOS Navigator.

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='5405') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('5405')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}