Wiadomości

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej ujawnił nielegalną stację paliw


Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z oddziału w Rzepinie na posesji w jednej z miejscowości powiatu świebodzińskiego ujawnili nielegalną stację paliw.

Na posesji prywatnej funkcjonariusze ujawnili 6 zbiorników o pojemności 1000 litrów każdy, w których znajdował się olej napędowy w ilości 950 litrów oraz sprzęt służący do tankowania. Funkcjonariusze ujawnili również 220 szt. papierosów oraz 2,5 litra  alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Do posiadania wyżej wymienionego towaru przyznał się 35-letni obywatel Polski, który nie posiadał koncesji na obrót paliwami. Towar został zabezpieczony, a dalsze czynności będą prowadzone przez Krajową Administrację Skarbową. Łączna wartości zabezpieczonego towaru wyniosła ponad 22,5 tysiąca złotych.

Za sprzedaż paliwa bez koncesji grozi kara grzywny do 5 mln zł lub kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5. Funkcjonariusze Lubuskiego KAS pobrali próbki sprzedawanego paliwa w celu ustalenia źródła pochodzenia.

Źródło: NOSG, op. zp

Wróć