Auto-Flota

Nowa inwestycja Mercedesa-Benz w Polsce


W Emilianowie została zainagurowana budowa nowego punktu Mercedes-Benz Trucks. Będzie to najbardziej zaawansowany technologicznie, o największej pojemności oraz wydajności autoryzowany serwis samochodów ciężarowych Mercedes-Benz w Polsce. Jest to już kolejna inwestycja przeprowadzana przez koncern Daimler AG na terenie naszego kraju.

Nowy obiekt będzie spełniać wszystkie najnowsze standardy serwisowe, a ponad to będzie charakteryzował się wysoką wydajnością, zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych, a także ma imponować swoją pojemnością. Powstanie on w Emilianowie pod Warszawą. Inwestor – Mercedes-Benz Polska oraz generalny wykonawca – IDS BUD S.A., zakończenie budowy planują na koniec 2017 roku, a przeniesienie działalności z obecnie wynajmowanego terenu przy ul. Inowłodzkiej do własnej siedziby w Emilianowie ma odbyć się na początku 2018 roku.

- Polski rynek samochodów ciężarowych nieustannie się rozwija, przez co zyskuje na znaczeniu dla Mercedes-Benz. Według danych Eurostatu 25 procent przychodu w branży transportowej w Europie generują polskie firmy. Dlatego inwestycja ta wynika bezpośrednio ze strategii Daimlera, która zakłada podążanie za potrzebami rozwijającego się rynku w Polsce poprzez rozwój sieci dealerskiej.Nie jest to z pewnością ostatnia inwestycja Daimlera, jeśli chodzi o usługi serwisowe w Polsce –mówi Przemysław Rajewski, Dyrektor Zarządzający Mercedes-Benz Trucks.

Jest to kolejna inwestycja koncernu Daimler AG w Polsce. W tym roku został już otwarty nowy obiekt TruckStore w Nadarzynie pod Warszawą, który zajmuje się sprzedażą używanych samochodów ciężarowych.

Źródło: Mercedes-Benz (op.pb)

Wróć