Auto i Myjnia

O płatnościach mobilnych na stacjach paliw - specjalnie dla Polskiej Izby Paliw Płynnych mówi Anna Papka, Shell Polska


Na wybranych stacjach Shell w całej Polsce można płacić za paliwo i inne zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK oraz Android Pay. W przypadku systemu BLIK oznacza to, że płatności mogą być realizowane przy pomocy aplikacji mobilnych kilku banków, które przystąpiły do systemu. Z kolei płatności mobilne Android Pay zostały w tym roku wprowadzone na wybranych stacjach Shell we współpracy z Google - dają one użytkownikom smartfonów z systemem Android możliwość płacenia zbliżeniowo.Stacje Shell umożliwiające płatności mobilne są oznaczone specjalnymi naklejkami na drzwiach wejściowych. Shell to pierwsza sieć stacji paliw w Polsce, która wprowadziła tego typu płatności na tak dużą skalę. Jest to element strategii firmy, która stawia na innowacyjność oraz rozwój nowych technologii.

 W kontekście nowoczesnych płatności mobilnych warto również wspomnieć o technologii, którą Shell wprowadził w Wielkiej Brytanii we współpracy z Jaguar. Kierowcy pojazdów tej marki po zatankowaniu na stacjach Shell mogą zapłacić, używając systemu multimedialnego zainstalowanego w samochodzie. Jaguar przewidział dwie opcje płatności – PayPal lub Apple Pay. Dzięki temu klienci nie muszą stać w kolejce, a cały czas tankowania został skrócony do minimum.

WIĘCEJ czytaj w kwietniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"; Z pełną ofertą Shell Polska tradycyjnie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW, których Polska Izba Paliw Płynnych jest wyłącznym organizatorem - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć