Strefa przedsiębiorcy

Olej ma znaczenie testowanie w ekstremalnych warunkach eksploatacji


24 września, podczas finałowej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, Orlen Oil zaprosił ekspertów branży motoryzacyjnej, dziennikarzy oraz technologów do udziału w panelu dyskusyjnym „Olej ma znaczenie, czyli jak testujemy nasze produkty”. 

Oferta Orlen Oil podlega stałym badaniom laboratoryjnym w akredytowanych placówkach. Dzięki temu spełnia rygorystyczne normy jakościowe między innymi według standardów API (Amerykański Instytut Naftowy), ACEA (Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów) oraz ILSAC (Międzynarodowy Komitet Standardów i Aprobat Środków Smarnych). 

Ważną rolę w pracy nad produktem odgrywają działy badawczo-rozwojowe. W oparciu o wiedzę technologiczną oraz rygorystyczne testy laboratoryjne powstają wiarygodne, wysokiej jakości produkty, które spełniają wymagania, są ustandaryzowane i przetestowane. Zaprojektowane z myślą o wybranym końcowym użytkowniku, są doskonale przebadane na stanowiskach badawczych zarówno w Polsce, jak i za granicą. 
Pierwszy czasookres funkcjonowania nowego produktu na rynku jest bezwzględnie monitorowany przez służby technologiczne. 

- Wysokie wymagania stawiają olejom i środkom smarnym producenci samochodów i oryginalnego wyposażenia sprzętu i pojazdów. Jakość naszych produktów potwierdzają oficjalne rekomendacje takich firm jak . Udowadniając jakość swoich wyrobów należy pamiętać, by opierać się na wiarygodnych danych, które faktycznie stanowią wartość dla odbiorców. W przypadku olejów do motoryzacji, mówimy o rzetelnie wykonanych testach i próbach niezawodności – mówi Marcin Osika, kierownik Działu Badań i Rozwoju ORLEN Oil.

W pracy nad jakością olejów, ORLEN Oil wykorzystuje wiedzę zdobytą w motosporcie. 

- Podczas naszej serii wyścigowej, samochody Porsche 911 pracują w wymagających warunkach eksploatacji. To wyzwanie także dla oleju. Kluczowa jest jego stabilność termiczna w wysokich temperaturach – mówi Janusz Czudek, mechanik serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. 

Użytkownicy olejów Platinum korzystają z produktów stworzonych dla profesjonalistów – to gwarantuje ich niezawodność, a w efekcie zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort jazdy kierowcy.

– Wyścigi to emocje i adrenalina. Dla kierowców oznacza to jednak, ze musza mieć niezawodne, sprawdzone maszyny. Dzięki temu mogą dostarczać tych emocji fanom i wykręcają świetne wyniki. Dlatego warto korzystać ze sprawdzonych płynów eksploatacyjnych - również olejów –komentuje Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo, częsty gość serii Pucharowej Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe.
 

Wróć