Wiadomości

Orlen Gaz przystąpił do SPOT

Orlen Gaz przystąpił do Systemu Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych SPOT.

SPOT to system informacyjny i świadczenia pomocy technicznej w awariach oraz wypadkach drogowych z wyrobami chemicznymi na drogach, w magazynach i na terenie instalacji produkcyjnych. Jego celem jest ograniczenie skutków awarii lub wypadków poprzez udzielenie szybkiej i fachowej pomocy Państwowej Straży Pożarnej oraz innym służbom ratowniczym.

SPOT działa od 2000 r. i zrzesza firmy z branży rafineryjno-petrochemicznej. Jego sygnatariusze zobowiązują się m.in. do: współpracy z organami kontrolnymi w celu osiągania optymalnego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa - telefonicznego doradztwa, wysłania specjalistów i specjalnego sprzętu technicznego oraz prowadzenia otwartej polityki informacyjnej o występujących zagrożeniach, stosowanych środkach bezpieczeństwa i ochrony.
W ramach SPOT Orlen Gaz zadeklarował:
- prowadzenie punktu alarmowo-informacyjnego za pośrednictwem Centrum Obsługi Klienta (tel. 0801 100 100 - poniedziałek-piątek w godz. 7-18, sobota w godz. 8-12),
- udzielanie telefonicznej pomocy – doradztwo ekspertów,
- udzielanie technicznej pomocy – udział w akcjach specjalistycznego sprzętu Orlen Gaz,
- wymianę informacji związanych z działalnością Systemu,
- propagowanie idei Systemu.
Działania związane z systemem koordynują Bożena Osmańska, Kierownik ds. Bezpieczeństwa i Kontroli Wewnętrznej oraz Renata Końska, Zastępca Dyrektora Transportu i Logistyki.
Funkcję Krajowego Centrum SPOT sprawuje PKN Orlen.


Agnieszka Woźniak

Orlen Gazźródło: Orlen Gaz

Wróć