Wiadomości

Orlen inwestuje i pracuje nad nową strategią


W całym 2016 r. łączne nakłady inwestycyjne w całej Grupie Kapitałowej PKN Orlen mogą objąć ok. 5 mld zł. W grudniu ma być gotowa nowa strategia spółki.

- W III kwartale 2016 roku segment detaliczny PKN ORLEN  osiągnął rekordowy wynik EBITDA wg LIFO na poziomie 619 mln zł, co oznacza wzrost o 80 mln zł (r/r).  Było to możliwe między innymi dzięki wyższym marżom paliwowym na rynku polskim i niemieckim (r/r) oraz marżom pozapaliwowym na wszystkich rynkach (r/r) - poinformował w czwartek na konferencji podsumowującej III kwartał 2016 r.  Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen ds. finansowych.

– Stabilny wynik Koncernu to zasługa przede wszystkim naszej konsekwencji w umacnianiu przewag konkurencyjnych. Z jednej strony nie zapominamy bowiem o realizacji strategicznych z punktu widzenia rozwoju produkcji inwestycji, jak instalacja Metatezy. Z drugiej strony dbamy o bezpieczeństwo dostaw surowców, niezbędnych do funkcjonowania naszych zakładów produkcyjnych w Europie – komentuje Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN ORLEN w komunikacie prasowym.

Źródło: PKN Orlen

(op.zp) WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą Grupy Kapitałowej PKN Orlen będzie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć