Wiadomości

Orlen z Burger Kingiem


W Pradze otwarto pierwszą restaurację Burger King przy stacji Benzina - czeskiej sieci należacej do Grupy Orlen.  Obiekt powstał na trzecim kilometrze autostrady D11, na przedmieściach Pragi. Jest to pierwsza restauracja Burger King w czeskim systemie autostrad i ósma w Republice Czeskiej. Jest to też pierwszy w tym kraju obiekt typu "Drive Thru".

W tej chwili obie spółki pracują nad wyznaczeniem kolejnych lokalizacji dla restauracji Burger King przy stacjach Benizina. Dla sieciu fast-foodów współpraca z czeską spółką Orlenu to szansa na podbicie rynku gastronomii przy autostradach.
- To pierwszy krok naszej współpracy z Benziną, ale wierzę, że nie ostatni i otworzymy wiele innych restauracji przy stacjach tej sieci - powiedział Jan Mraz, dyrektor zarządzający BK Team, jednego z trzech operatorów Burger Kinga w Czechach.
- Ważnym elementem naszej strategii jest zwiększenie i poprawa jakości usług gastronomicznych - wyjaśnia Martin Durčák, prezes Benziny. - Współpraca z silnym partnerem, jak Burger King, to obopólnie korzystne partnerstwo - podsumował Durčák.
Nowa restauracja będzie również wyjątkowy pod względem wzornictwa. - Dizajn restauracji nawiązuje do nowoczesnego wzornctwa, wykorzystując elementy metalowe i akcentując czarną kolorystykę. Te i inne elementy wystroju podkreślają podstawową zasadę naszej kuchni - grilowanie na prawdziwym ogniu - powiedział Jan Mraz.
Sieć Benzina jest obecnie największą siecią stacji paliw w Czechach - dsyponuje 336 placówkami. Jej udział w rynku szacowany jest na ok. 14 proc. przy obrotach rzędu 13,5 mld CZK. Przy autostradach i w innych prestiżowych lokalizacjach stacje spółki działają jako Benzina Plus. Niedawno Orlen poinformował jednak, że planuje rebranding części stacji Benzina. Miejsce tej tradycyjnej czeskiej marki (działającej od 50 lat, czyli podobnie jak polski CPN) ma zająć Star - marka znana z ekonomicznych stacji Orlenu w Niemczech.

Wróć