Wiadomości

PGNiG dostarczy gaz CNG dla MPK w Tarnowie


Spółka PGNiG Obrót Detaliczny podpisała nową, bezterminową umowę na dostawę sprężonego gazu ziemnego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Tarnowie – największej firmy świadczącej usługi przewozów pasażerskich w mieście.

Dzięki specjalnym, atrakcyjnym cenom gazu oferowanym przez PGNiG flota autobusów należących do MPK Tarnów może powiększyć się w ciągu najbliższych dwóch lat z obecnych 11 pojazdów do 21 nowoczesnych pojazdów zasilanych gazem CNG. Realizacja drugiego etapu umowy pozwoli na rozwój floty ekologicznych autobusów do ok. 35-40 pojazdów. Tym samym autobusy zasilane CNG stopniowo zastąpią w Tarnowie dużo mniej przyjazne dla środowiska i zdrowia mieszkańców autobusy starej generacji zasilane olejem napędowym.

– PGNiG to firma z największym doświadczeniem w sprzedaży gazu CNG w Polsce. Mamy przejrzystą i konkurencyjną ofertę, którą dostosowujemy indywidualnie  dla każdego naszego klienta – powiedział Henryk Mucha, Prezes Zarządu PGNiG.  – Cieszy nas, że w komunikacji miejskiej w Tarnowie wzrośnie udział ekologicznego paliwa jakim jest CNG. To dobry biznes nie tylko dla obu stron, ale także wartość dodana w postaci poprawy jakości powietrza w mieście – dodał.

– Dla nas ważna jest zarówno stabilność dostaw jak i wynegocjowane umowy opartej na konkurencyjnej cenie w stosunku do innych paliw. Oba te kryteria gwarantuje kontrakt z PGNiG. Zamierzamy konsekwentnie rozbudowywać flotę autobusów zasilanych gazem CNG. To się opłaca i ogranicza w znacznym stopniu emisję szkodliwych substancji do atmosfery – powiedział Jerzy Wiatr, Prezes Zarządu MPK w Tarnowie.

Aktualnie PGNiG OD prowadzi rozmowy z innymi przedsiębiorstwami sektora komunikacji miejskiej i firmami komunalnymi, m.in. w Tychach, Rzeszowie, Gdyni i Radomiu.

Źródło: PGNiG (op.pb)

Wróć