Wiadomości

Pierwsze duże centrum serwisowe


 Łączna wartość inwestycji to ponad 55 mln, na jej realizację spółka otrzymała 30 mln zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- Inwestycja Budowy Centrum Logistyczno Serwisowego ATS SA została przewidziana do realizacji etapowo – to świadomy wybór – zapewnia Marcin Witczak, prezes zarządu ATS SA - Miało to na celu jak najszybsze uruchomienie tych elementów inwestycji, które są najpotrzebniejsze do prawidłowego funkcjonowania firmy, a niezbędne dla kontynuowania dalszej inwestycji.

Według informacji Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej, po niedawnym kryzysie hutnictwo wraca na ścieżkę wzrostu. Tylko w Chinach produkcja stali zwiększyła się o 43 proc., natomiast o 12 proc. w Europie. 27 państw należących do Unii Europejskiej wyprodukowało 173 mln t stali. Polska w ubiegłym roku wyprodukowała 8 mln t stali. W tym roku produkcja może wynieść 8,6 mln ton.

Rozwojowy wschód

Na granicy polsko-ukraińskiej funkcjonuje kilka średniej wielkości terminali logistycznych, jednak ich zdolności przeładunkowe są bardzo niewielkie. - Wielokrotnie byliśmy zainteresowani współpracą z nimi, jednak ich możliwości techniczne i organizacyjne były i nadal są, bo od ubiegłego roku nic się nie zmieniło za małe do naszych potrzeb – zdecydowanie podkreśla Marcin Witczak. Warto też dodać, że ATS uruchomi pierwsze w tej części kraju centrum serwisowe, umożliwiające przeróbkę i uszlachetnianie importowanej stali i wyrobów stalowych

Na potrzeby linii technologicznej cięcia poprzecznego. wybudowano Otwarte Składowisko wsadu wraz suwnicami o udźwigu 40 t, która obsługuje logistycznie dostawę wsadu do produkcji. Wykonano również przebudowę układu torowego, nowo wybudowaną bocznicą kolejową o długości 350 metrów, wagony będą podjeżdżały bezpośrednio pod suwnicę.

Dalej i więcej

Firma nie zamierza na tym poprzestać. Już dziś ATS zaopatruje kilkaset firm z Europy Środkowej. Docelowo spółka chciałaby uruchomić centra przeładunkowo-serwisowe w Rumuni, na Węgrzech i na Słowacji

- Aby realizować strategię rozwoju, musimy inwestować w rozwój. Już dziś ATS to pierwsze duże centrum serwisowe ulokowane przy szerokim torze  Dzięki niemu, mamy optymalne możliwości składowania – dodaje Witczak - Dzięki temu możemy nie tylko zwiększać dostawy stali, ale odpowiednio obłożyć linie produkcyjne arkuszy ,taśm i formatek.

ATS jako jeden z niewielu ma doskonały dostęp do firm rosyjskich, mołdawskich, ukraińskich (wschodnich), operuje tez z Chinami i Indiami. Ma już wypracowane relacje i logistykę dostaw. Może dostarczyć stal w każde miejsce Europy w max 72 h.

 ***

ATS jest dynamicznie rozwijającą się firmą, działającą na polskim rynku handlu wyrobami hutniczymi już od 1998 roku. Głównym obszarem działalności jest eksport i import wyrobów hutniczych oraz sprzedaż hurtowa w/w wyrobów. ATS jest głównym importerem na polski rynek wyrobów walcowanych z hut w Mołdawii, Ukrainie, Rosji  Białorusi i Turcji. Swoje produkty ATS sprzedaje na 30 rynkach świata od Polski przez Czechy, Chorwację i Szwajcarię po Indie i Brazylię.

Wróć