Wiadomości

Pierwszy rok MOL w Polsce


PIERWSZY ROK MOL W POLSCE: 200 STACJI W NOWYCH BARWACH I MILION UŻYTKOWNIKÓW PROGRAMU LOJALNOŚCIOWEGO

Brwinów, 30 stycznia, 2024 r. – Po pierwszym roku działalności w Polsce, MOL Polska dokonał rebrandingu ponad 200 stacji paliw, zaznaczając swoją obecność w całym kraju. W ciągu zaledwie sześciu miesięcy od debiutu, oparty o aplikację mobilną program lojalnościowy MOL Move zdobył z kolei pierwszy milion zarejestrowanych użytkowników. Liczby te pokazują zaufanie i lojalność, jakim nowa marka cieszy się na konkurencyjnym polskim rynku.

Przedstawiciele firmy podsumowali najważniejsze osiągnięcia firmy podczas spotkania dla mediów, zorganizowanego na świeżo wyposażonej w barwy MOL stacji przy jednej z głównych dróg szybkiego ruchu. Spotkanie poprowadził polski kierowca wyścigowy i dziennikarz motoryzacyjny – Adam Kornacki.

– Świętowaliśmy dziś liczne sukcesy osiągnięte w ciągu ostatniego roku. Poczyniliśmy w tym czasie znaczące inwestycje, dostosowując nasze stacje do standardów Grupy MOL. Konsekwentnie wzmacnialiśmy też naszą pozycję, jako atrakcyjny, godny zaufania partner dla przedsiębiorców zarządzających stacjami paliw. Planujemy długofalową obecność w Polsce, a konkurencja napędza nas do działania. Wejście na polski rynek widać już w wynikach segmentu detalicznego Grupy – powiedział Péter Ratatics, wiceprezes wykonawczy ds. usług konsumenckich w MOL Group.

Podsumowując debiut na rynku polskim, Richard Austen, dyrektor generalny MOL Polska, wskazał na aspekt rozpoznawalności nowej marki.

– Marka MOL nie była dotąd znana w Polsce, stąd przedstawienie jej klientom i partnerom zdobycie ich zaufania, stanowiły najważniejsze wyzwanie minionego roku. Obecnie, dzięki konsekwentnej strategii marketingowej, dwie trzecie polskich kierowców zna MOL, a co piąty skorzystał z naszej oferty. Spodziewamy się rosnącej liczby zadowolonych klientów na stacjach MOL w całej Polsce – powiedział Richard Austen.

MOL Move: milion lojalnych klientów w pół roku

MOL Move to najważniejszy z innowacyjnych projektów MOL, zaprojektowany tak, by oferować klientom spersonalizowane oferty i zniżki w oparciu o ich oczekiwania. Doświadczenia MOL z sześciu europejskich rynków, na których zaprezentowano program dowodzą, że aplikacja lojalnościowa poprawia doświadczenia klientów i wyraźnie wzmacnia ich zaangażowanie. W Polsce, MOL Move osiągnął imponujące wyniki, od debiutu w lipcu, do pierwszych dni stycznia notując ponad milion zarejestrowanych użytkowników.

– Nasi lojalni klienci tankują więcej naszych paliw EVO. Średnia wartość tankowania przy użyciu programu lojalnościowego jest o jedną czwartą wyższa, niż przy zakupach dokonywanych poza MOL Move. Ten innowacyjny program lojalnościowy skonstruowano w oparciu o poziomy, oferujące coraz więcej korzyści wraz z rosnącą po każdym zakupie liczbą punktów. Klienci mogą liczyć na stałe zniżki na wszystkie rodzaje paliw czy rabaty na produkty z oferty pozapaliwowej. Wszystko to w ramach angażującej platformy pełnej spersonalizowanych ofert. Znaczny wpływ na popularność naszego programu lojalnościowego w Polsce miał jego mocny start, połączony z największą, jak dotąd zniżką na paliwa, sięgającą 45 gr na litrze – podsumował Piotr Pyrich, dyrektor ds. rynku detalicznego w MOL Polska.

Rozwój biznesu detalicznego: ponad 6 milionów filiżanek kawy sprzedanych w pierwszym roku

Strategia MOL opiera się na transformacji stacji paliw jakie znamy, w stacje usługowe, z szeroką ofertą produktów i usług dla podróżnych. Na takich stacjach usługowych można będzie zatankować, zrobić zakupy czy skorzystać z oferty punktów gastronomicznych Fresh Corner, serwujących smaczne hot dogi czy autorskie mieszanki kaw. Punkty Fresh Corner są już dostępne na 34 stacjach w Polsce, a do końca roku będą działać w 69 lokalizacjach.

– W pierwszym roku działalności sprzedaliśmy 6,2 mln filiżanek kawy i 5,8 mln hot dogów, co czyni kawę, naszym najpopularniejszym produktem gastronomicznym. Na polskim rynku wciąż jesteśmy nowym graczem, dlatego dwa tygodnie temu uruchomiliśmy szeroko zakrojoną kampanię reklamową. Zamierzamy wzmocnić rozpoznawalność oferty MOL, w tym naszych jakościowych paliw EVO, dostępnych na wszystkich naszych stacjach, również tych wciąż działających pod szyldem Lotosu. Z początkiem lutego rusza też dwumiesięczna akcja promocyjna w ramach MOL Move, skierowana do wszystkich kierowców odwiedzających nasze stacje w Polsce. Co tydzień do wygrania będą karty paliwowe, a nagrodą główną jest samochód Mercedes-Benz CLA. Im większe zaangażowanie klientów w nową akcję, tym większe szanse na wygraną – tłumaczy Piotr Pyrich.

Paliwa MOL EVO zawierają dodatki EVOTECH, testowane przez niezależne, austriackie laboratorium DTC, i zapewniają utrzymanie właściwych parametrów pracy silnika. Paliwa premium MOL EVO Plus oferują z kolei tzw. potrójny efekt – wydłużoną żywotność silnika, lepsze osiągi i niższą emisję zanieczyszczeń.

– Podsumowując, nasze ambicje pozostają bez zmian. MOL planuje długofalową obecność w Polsce, aktywnie poszukując nowych możliwości rozwoju – zapewnił Richard Austen.

O MOL Group

Grupa MOL to zintegrowany, międzynarodowy koncern działający w sektorach naftowym, gazowym, petrochemicznym i detalicznym, z siedzibą w Budapeszcie na Węgrzech. Grupa jest aktywna w ponad 30 krajach, gdzie zatrudnia łącznie 25 tys. osób, a jej doświadczenie w branży wynosi ponad 100 lat. Grupa prowadzi trzy rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne w ramach zintegrowanego łańcucha dostaw na Węgrzech, Słowacji i w Chorwacji oraz sieć ponad 2400 stacji paliw w 10 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. Działalność poszukiwawczo-wydobywcza grupy bazuje na ponad 85 latach doświadczeń w branży węglowodorów oraz 30 latach doświadczeń w obszarze wstrzykiwania CO2. Obecnie, firma prowadzi produkcję w 7 krajach i posiada aktywa w 10 kolejnych.

MOL konsekwentnie dąży do transformacji modelu biznesowego z tradycyjnego, opartego na paliwach kopalnych, w stronę niskoemisyjności i zrównoważonego rozwoju. Spółka planuje osiągnąć neutralność węglową do roku 2050, wspierając rozwój niskoemisyjnej gospodarki obiegu zamkniętego w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Źródło: MOL

Wróć