Strefa przedsiębiorcy

PKN ORLEN S.A. podpisał umowy na sprzedaż paliw w Polsce w 2017 roku


PKN ORLEN SA poinformował w komunikacie giełdowym, że 9 stycznia 2017 r. zawarł umowy na sprzedaż paliw z trzema odbiorcami hurtowymi - działającymi na polskim rynku w zakresie sprzedaży detalicznej poprzez własne sieci stacji paliw koncernami zagranicznymi.

Na podstawie zawartych dzisiaj umów PKN ORLEN S.A. dostarczy od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. benzynę i olej napędowy działającym na terenie naszego kraju stacjom paliw zarządzanym przez : BP Europa SE Oddział w Polsce, Shell Polska Sp. z o.o. oraz AMIC POLSKA Sp. z o.o. (wcześniej pod nazwą Lukoil Polska Sp. z o.o.). Łączna wartość paliw w umowach określona została na ok. 9,3 mld zł.

- Zawarte kontrakty doskonale pokazują, że od lat cieszymy się zaufaniem największych operatorów, również największych graczy na rynkach europejskich. Dzięki najnowocześniejszym technologiom produkcji, jesteśmy w stanie zagwarantować odbiorcom bezpieczeństwo i płynność dostaw paliw najwyższej jakości. Dlatego na rynku jesteśmy postrzegani jako wiarygodny partner – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN.

Z kolei w ramach trzyletniego kontraktu z PLL LOT, PKN ORLEN dostarczy paliwo JET-A1 o maksymalnej wartości 1,8 mld zł. Zwiększenie wielkości możliwych dostaw oraz wydłużenie terminu obowiązywania w stosunku do umów wcześniej zawieranych z PLL LOT, gwarantują stabilną sprzedaż w dłuższym okresie, niezależnie od warunków rynkowych.

Źródło: PKN Orlen

Wróć