Wiadomości

Polsko - niemieckie patrole celno - skarbowe w Lubuskiem i Brandenburgii


Funkcjonariusze celno - skarbowi z Polski oraz funkcjonariusze celni z Niemiec rozpoczęli wspólne patrole na zachodniej granicy kraju. Jest to możliwe za sprawą specjalnego dokumentu o współpracy, który podpisano w poniedziałek we Frankfurcie nad Odrą.  

Dokument pt. „ Instrukcja dla jednostek kontrolnych Głównego Urzędu Celnego we Frankfurcie nad Odrą i Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. podczas przeprowadzania kontroli z towarzyszeniem drugiej strony" określa zasady i standardy organizacji wspólnych kontroli po polskiej i niemieckiej stronie. Dokument podpisali inspektor Sylwester Skórski Naczelnik Lubuskiego Urząd Celno-Skarbowego w Gorzowie Wielkopolskim i dr Sven Brenner Dyrektor Głównego Urzędu Celnego we Frankfurcie nad Odrą.
Polscy i niemieccy funkcjonariusze mają teraz uprawnienia do zatrzymywania i kontrolowania pojazdów poruszających się na terenie województwa lubuskiego i Brandenburgii.
Przedstawiciele obu stron porozumienia zgodnie przyznają, że wspólne patrole przyczynią się do jeszcze skuteczniejszej walki z przestępczością transgraniczną szczególnie w zakresie eliminowania przemytów wyrobów tytoniowych, energetycznych i odurzających a także walki z przestępczością związana z nielegalnym obrotem paliw z cystern.
Podstawą kontroli z towarzyszeniem drugiej strony jest Umowa z dnia 15 maja 2014 roku między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Federalnej Niemiec o współpracy służb policyjnych, granicznych i celnych.

Źródło: KAS lubuskie

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='16869') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('16869')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}