Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki w Rafinerii Orlen w Możejkach


Inwestycję w Możejkach, kluczową dla naszego bezpieczeństwa energetycznego, zawdzięczamy wizji i determinacji prezydenta Lecha Kaczyńskiego – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem.

Premier Morawiecki podkreślił, że projekt Możejki zwiększa suwerenność energetyczną Polski i Litwy oraz łączy oba kraje, jak mało który. Zaznaczył, że ropa naftowa nie jest zwykłym surowcem, lecz towarem strategicznym, który w dużym stopniu decyduje o geopolityce: - Bardzo się cieszę, że geopolityka łączy nas coraz bardziej z Litwą, ale poprzez zakład w Możejkach, także z Łotwą, Estonią i z eksportem do innych krajów.

Zaznaczył, że chciałby w 10. rocznicę przejęcia kontroli nad rafinerią w Możejkach przez Orlen uczcić pamięć Lecha Kaczyńskiego wspólnie z premierem Litwy poprzez okolicznościową tablicę. To upamiętnienie miałoby podkreślić, według premiera to: "jak ważny był to moment do tworzenia przestrzeni dla długofalowej współpracy gospodarczej i politycznej Polski i Litwy".
Źródło: premier.gov.pl

 

 

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='3261') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('3261')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}