Wiadomości

Przetarg na MOP Prosienica na S8


GDDiK ogłosił przetarg na MOP Prosienica na S8 w stronę Białegostoku. Do 10 kwietnia 2024 r. można składać oferty w przetargu na dzierżawę nieruchomości zlokalizowanej w ciągu drogi ekspresowej S8 na odcinku Ostrów Mazowiecka – granica woj. mazowieckiego i podlaskiego.

Obowiązkiem dzierżawcy będzie zagospodarowanie terenu dzierżawionej nieruchomości do wymogów przewidzianych dla MOP i jego utrzymanie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dzierżawa będzie obejmować obiekty z funkcją wypoczynkowo – usługową, wyposażenie, budowę lub rozbudowę istniejącej stacji paliw, restauracji lub powiększonej o bistro stacji paliw, w zależności od decyzji dzierżawcy.

W obecnym przetargu nie obowiązuje zasada ABC (mogą przystępować firmy mające stację paliw na pobliskich MOP-ach), jak również przetarg jest dedykowany do małych firm paliwowych (doświadczenie 2 lata, 1 stacja paliw). Wyjściowa cena w przetargu to kwota 1.000 PLN na czynsz dzierżawny.

Umowa dzierżawy zawierana będzie na okres 20 lat na warunkach opisanych w umowie.

Poniżej link do przetargu: 

Przetarg na dzierżawę nieruchomości MOP Prosienica 2024 - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Źródło: GDDKiA

Wróć