Prawo

Resort finansów przedstawił swoje wyzwania na HackYeah


  • Już po raz trzeci Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zwróciły się do programistów z propozycją współpracy podczas największego maratonu informatycznego HackYeah.
  • Dwa tegoroczne wyzwania resortu finansów w ramach GovTech Polska spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników.
  • Wszystkich gotowych do udziału w naszych wyzwaniach zapraszamy do zgłaszania się do 28 października.

W ostatni weekend (14-15 września) MF i KAS zachęcały programistów do wzięcia udziału w konkursach resortu finansów w ramach GovTech Polska. Chodzi o stworzenie inteligentnego robota do walki z cyberprzestępczością i e-platformy szkoleniowej dla funkcjonariuszy KAS.

Duże zainteresowanie wyzwaniami MF i KAS na HackYeah

Obydwa nasze konkursy, ogłoszone w ramach GovTech Polska, tj. stworzenie inteligentnego robota do walki z cyberprzestępczością oraz e-platformy szkoleniowej dla funkcjonariuszy KAS, cieszyły się na maratonie dużym zainteresowaniem. Przez ponad 30 godzin eksperci z Cybercentrum i Centrum RTG, które działają w ramach KAS, odpowiadali na pytania uczestników dotyczące wyzwań. Osoby odwiedzające stoisko resortu finansów mogły także zapoznać się z narzędziami z zakresu informatyki śledczej i zmierzyć się z samodzielnym rozpoznawaniem przedmiotów w obrazie z RTG. Specjalnie dla uczestników HackYeah działał też punkt przyjmowania wniosków do konkursów. Wpłynęło ich kilkanaście.

Współpraca administracji publicznej ze start-upami szansą na innowacje

W sobotni wieczór strefę GovTech i nasze stoisko odwiedził premier Mateusz Morawiecki, z którym rozmawialiśmy o wyzwaniach i o tym, w jaki sposób zaproponowane rozwiązania wesprą codzienną pracę funkcjonariuszy celno-skarbowych. Premier podziękował całemu zespołowi za otwartość i pracę na rzecz innowacji i zachęcił do dalszych działań. Nie zabrakło też pamiątkowego zdjęcia z całym zespołem.

Stoisko MF i KAS znajdowało się w strefie GovTech Polska. Most, który stał na środku strefy, symbolizował współpracę sektora publicznego ze start-upami i mikro, małymi i średnimi firmami. Podmioty te mają odpowiednie kompetencje i pomysły, które mogą być bardzo pomocne dla instytucji rządowych. Tryb konkursowy, charakterystyczny dla wyzwań ogłaszanych w ramach Programu GovTech Polska, jest alternatywną ścieżką uzyskiwania zamówień publicznych do tradycyjnych przetargów, łatwiejszym do osiągnięcia właśnie dla mniejszych podmiotów. HackYeah było więc świetną okazją do poznania obiecujących twórców oprogramowania i zachęcenia ich do uczestnictwa w naszych konkursach.

Nabór trwa do 28 października

Nabór do konkursów wciąż trwa. Na chętnych czekamy do 28 października. Szczegółowy opis wyzwań, w tym informację jak zgłosić się do konkursów, znajdziecie na stronach Izby Administracji Skarbowej w Opolu i Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Źródło: MF

Wróć