Wiadomości

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu nielegalne paliwo w Łodzi


Funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno - Skarbowego w Łodzi przeprowadzili czynności realizacyjno - procesowe w ramach śledztwa związanego z rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej wprowadzającej do obrotu nielegalne paliwo na wielką skalę. Czynności przeprowadzano pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

W dniu 20.03.2018r. funkcjonariusze zatrzymali na terenie Łodzi dwóch właścicieli firm transportowych zaangażowanych w proceder nielegalnego obrotu wyrobami ropopochodnymi. Bezpośrednio po zatrzymaniach podjęto czynności procesowe zmierzające do zabezpieczenia dowodów.

W wyniku przeszukania lokalu mieszkalnego w Łodzi funkcjonariusze zabezpieczyli dokumentację księgową firm z branży paliwowej, komputery, telefony i nośniki elektroniczne. Ponadto zatrzymano także gotówkę oraz kolekcję złożoną ze znacznych ilości złotych i srebrnych monet. Na parking Urzędu trafił także zabezpieczony samochód osobowy, którym poruszali się podejrzani.

W toku przeszukania posesji na terenie Zgierza, miejsca prowadzenia działalności przez jedną z firm, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 77.000 litrów wyrobów ropopochodnych, a także zatrzymali dwa samochody ciężarowe i trzy cysterny, służące do przewozu paliwa.

Wartość zabezpieczonego mienia funkcjonariusze szacują na co najmniej 850.000 PLN. Wartość zabezpieczonych złotych i srebrnych numizmatów ocenią rzeczoznawcy.

Planowane są dalsze czynności w sprawie, które mają zapewnić zebranie dalszych dowodów i odzyskanie mienia pochodzącego z przestępstwa.

Przeprowadzone czynności stanowią kolejne uderzenie funkcjonariuszy Łódzkiego Urzędu Celno – Skarbowego, we współpracy z łódzką Prokuraturą Regionalną, w osoby i firmy dokonujące oszustw w zakresie obrotu paliwami na znaczną skalę.

Źródło: KAS Łódź

Wróć