Strefa przedsiębiorcy

Rusza cykl szkoleń dla MŚP na temat zamówień publicznych


Rozpoczyna się nabór na warsztaty mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie zamówień publicznych. W ciągu najbliższych dwóch lat odbędzie się co najmniej 32 takich spotkań. Udział w nich jest bezpłatny.

- Zależy nam na tym, aby polskie przedsiębiorstwa mogły się rozwijać, aby małe firmy stawały się średnie, a średnie – duże. To m.in. udział w zamówieniach publicznych, jest szansą na rozwój, a dzięki naszym warsztatom, firmy zdobędą niezbędną wiedzę. Spotkania będą obywać się stacjonarnie, ponieważ nie bez znaczenia jest też wzajemny kontakt przedsiębiorców, którzy mogą wymieniać się doświadczeniami - mówi minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

- Wiemy jak cenny w biznesie jest czas, dlatego postaraliśmy się w krótkiej, jednodniowej formule warsztatów skoncentrować jak najwięcej wiedzy. Dlatego też planujemy organizację warsztatów w każdym województwie – nie wszyscy mają czas na przyjazd na szkolenie do Warszawy, więc my przyjedziemy do nich - dodaje wiceminister Kamila Król.

Dla kogo

Szkolenia przeznaczone są dla przedsiębiorców należących do sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorców lub osób zatrudnionych w tym sektorze. Szkolenia adresowane są do firm, które chciałyby rozpocząć działalność na rynku zamówień publicznych.

Kiedy i gdzie

Szkolenia rozpoczną się w listopadzie br. i będą realizowane w latach 2023-2025. W 2023 r. odbędzie się 8 szkoleń. W latach 2024 i 2025 – co najmniej 12 w każdym roku. Spotkania odbędą się w każdym województwie (co najmniej dwa szkolenia w każdym województwie, w tym co najmniej jedno w mieście wojewódzkim).

Szkolenia dla MŚP

Szkolenia mają na celu dostarczenie przedsiębiorcom z sektora MŚP i osobom zatrudnionym w tym sektorze podstawowej i najbardziej przydatnej wiedzy na temat zamówień publicznych, w tym specyfiki udziału w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego oraz realizacji zamówień publicznych.

W trakcie szkoleń będą poruszane zagadnienia dotyczące przede wszystkim praktycznych aspektów ubiegania się o zamówienia publiczne, w tym między innymi sposobów wyszukiwania informacji o tych zamówieniach, elektronizacji procesów zakupowych (np. podpisywanie ofert), kluczowych kwestii związanych z przygotowaniem oferty, czy też zakazanych postanowień w projektach umów.

Po obyciu szkolenia przedsiębiorca MŚP lub pracownicy będą dysponowali wiedzą pozwalającą im na udział w procedurach zamówieniowych. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a także możliwość dodatkowej konsultacji po zakończeniu szkolenia.

Szkolenia będą jednodniowe, bezpłatne i będą miały charakter warsztatowy. Prowadzone będą przez trenerów, którzy posiadają wiedzę na temat zamówień publicznych, a także doświadczenie we współpracy z przedsiębiorcami.

Harmonogram szkoleń w 2023 r.

  • 16-11-2023        Olsztyn
  • 17-11-2023        Warszawa
  • 27-11-2023        Lublin
  • 08-12-2023        Białystok
  • 12-12-2023        Rzeszów
  • 12-12-2023        Katowice
  • 13-12-2023        Łódź
  • 14-12-2023        Gdańsk

Zgłoszenia

Chcesz wziąć udział w szkoleniu? Wypełnij formularz.

Ważne: Ilość miejsc na każde szkolenie jest ograniczona. Decydowała będzie kolejność zgłoszeń.

Szkolenia organizowane są przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.  Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa.

Źródło: MRiT

Wróć