Wiadomości

Shell rozszerza ofertę w Polsce o dostawy paliwa lotniczego


Pierwszym lotniskiem, na którym Shell Aviation zacznie świadczyć swoje usługi, będzie Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.


- Obecność Shell Aviation w MPL Katowice oznacza dalszy rozwój i prestiż dla nas, jako że jesteśmy pierwszym lotniskiem w Polsce wybrany przez firmę. Jest to także pierwszy globalny dostawca paliwa na katowickim lotnisku, co umożliwia nam świadczenie usług paliwowych dla szerszej gamy linii lotniczych - mówi Cezary Orzech, rzecznik prasowy MPL Katowice.

Rozpoczęcie dostaw na KTW Shell rozpoczął kilka dni temu. Jest to trzeci dostawca paliwa na lotnisku po Petrolot i Baltic Ground Services. Zgodnie z międzynarodowym prawem lotniczym lotnisko, które obsługuje ponad 2 mln pasażerów rocznie, musi mieć co najmniej dwu dostawców paliwa. Ruch pasażerski na KTW przekroczył dwa miliony w 2008 r., a w w 2012 r. wzrósł do 2,55 mln.

Codziennie Shell Aviation dostarcza paliwo do prawie 7 000 samolotów, tankując je co 12 sekund, na ponad 800 lotniskach w ponad 40 krajach - od samolotów prywatnych do największych światowych linii lotniczych.

Wróć