Działania Izby

Spotkania regionalne PIPP w Olsztynie i Toruniu


Pierwsze w tym roku spotkania regionalne Polskiej Izby Paliw Płynnych już za nami. 2 października br. spotkaliśmy się z przedstawicielami branży paliwowej w Olsztynie, a 3 października br. w Toruniu.

Spotkaniom towarzyszyła dyskusja o aktualnych problemach związanych z bieżącą sytuacją na rynku paliwowym. Wzięli w niej udział zaproszeni przedstawiciele regionalnych urzędów m.in.: reprezentujący Urząd Dozoru Technicznego, Okręgowe Urzędy Miar, Wojewódzka Inspektoraty Inspekcji Handlowej, Wojewódzkie Inspektoraty Transportu Drogowego, Urzędy Celno-Skarbowe, Izby Administracji Skarbowej, Komendy Wojewódzkie Policji.

Każdy z uczestników spotkania miał okazję wziąć udział w dyskusji problemowej, której efektem było wyjaśnienie wielu nurtujących wątpliwości. Rozmawiano m.in. o naziemnych zbiornikach do magazynowania oleju napędowego na potrzeby własne użytkownika, kontrolach i monitorowaniu transportu materiałów niebezpiecznych, zgłoszeniach SENT, SENT LOO, badaniach VRS, wystawianiu faktur do paragonów z NIP-em, badaniach jakości paliw na stacjach, legalizacji odmierzaczy.  

Warsztaty szkoleniowe obejmujące ostatnie zmiany i nowelizacje przepisów prawa w zakresie ustaw i rozporządzeń prowadził mec. Adam Toczyski. Omówił m.in. takie tematy jak: mechanizm podzielonej płatności VAT (tzw. split payment); faktura VAT, a NIP na paragonie; zmiany w Prawie energetycznym; kolejne zmiany w SENT – zaawansowana rejestracja na PUESC, SENT na olej opałowy, SENT na gaz; koncesje i wnioski o kody CN, opłaty opakowaniowe, tzw. podwójne opłaty koncesyjne.

Partnerem spotkania regionalnego w Olsztynie była spółka FALCO, której serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji naszej konferencji.

Przed nami spotkania w Lublinie (9 października) i Krakowie (10 października) szczegóły:

http://paliwa.pl/konferencje-spotkania/kalendarium

Więcej informacji w najbliższym wydaniu "Paliw Płynnych".

oprac. Iwona Osińska

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='13642') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('13642')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}