Wiadomości

Tankował na przywłaszczoną kartę. Straty sięgnęły 70 tys. złotych


Skrupulatna praca policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, pozwoliła na ustalenie, a następnie zatrzymanie odpowiedzialnego za przywłaszczenie firmowej karty 35-latka. Analiza zgromadzonych przez śledczych materiałów wyjaśniła, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z niej na stacjach paliw, a zatankował w tym czasie paliwo na łączną kwotę 70 tysięcy złotych. Teraz stanie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciel jednego z przedsiębiorstw powiadomił policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze o tym, że nieznany sprawca korzysta z ich firmowej karty do transakcji bezgotówkowych na stacji paliw.

Szereg czynności operacyjnych wykonywanych przez mundurowych, jak i wnikliwa analiza zgromadzonego materiału, pozwoliły na szybkie ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Kryminalni z kamiennogórskiej jednostki Policji zatrzymali 35-latka podejrzanego o ten czyn.

W toku dalszych działań wyszło na jaw, że mężczyzna przez ostatni rok korzystał z przywłaszczonej firmowej karty do tankowania swoich samochodów. Myślał, że uniknie odpowiedzialności i nikt nie zauważy jego transakcji. Wartość strat opiewa na kwotę 70 tysięcy złotych.

Teraz mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego za swoje występki odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska

Wróć