Auto i Myjnia

TomTom przejął Autonomos - niemiecki startup pracujący nad rozwiązaniami dla jazdy autonomicznej


 TomTom (TOM2) ogłosił nabycie Autonomos, startupu z Berlina, który opracowuje rozwiązania dla pojazdów autonomicznych. Ta inwestycja umocniła pozycję firmy TomTom w tworzeniu technologii związanych z jazdą autonomiczną.

Autonomos dostarczał wyniki badań nad rozwojem systemów wspierających autonomiczne pojazdy. Stworzył bazę wiedzy oraz opracował rozwiązania technologiczne tj. np. wersję demonstracyjną własnego oprogramowania dla autonomicznych pojazdów, technologię sensorów 3D i cyfrowe przetwarzanie obrazu. Firma powstała w 2012 roku, jej założyciele pracowali wcześniej przez kilka lat na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim nad udanymi projektami związanymi z jazdą autonomiczną.

Wraz z przejęciem Autonomos, do firmy TomTom dołączył zespół, który brał udział w zawodach DARPA Grand Challenge. Specjaliści będą pracować nad rozwojem produktów firmy TomTom przeznaczonych do jazdy autonomicznej. Dzięki temu, TomTom będzie mógł doskonale spełniać oczekiwania klientów w zakresie dostarczania takich rozwiązań jak HD map, RoadDNA, a także usług lokalizacyjnych, trafficowych i innych technologii wykorzystujących chmurę.

„Jest to ważny krok w rozwoju firmy TomTom, który pozwoli nam na dalsze umocnienie naszej pozycji w tworzeniu przyszłości jazdy i poszerzenie dotychczasowej wiedzy oraz doświadczenia,” powiedział Harold Goddijn, TomTom CEO i co-founder. „Dzięki tej transakcji nadal możemy pozycjonować się jako jedni z liderów w tworzeniu rozwiązań dla jazdy autonomicznej”.

„Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez światowego lidera w tworzeniu map, aby wspólnie przenieść autonomiczną jazdę na wyższy poziom,” powiedział Tinosch Ganjineh, Autonomos CEO i co-founder. „Połączenie technologii dostarczanej przez firmę TomTom z naszymi inteligentnymi systemami jazdy, to wspaniały krok w stronę realizacji marzeń o samoprowadzących się pojazdach.”

Żadne dodatkowe informacje dotyczące transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: TomTom (fot. materiały prasowe, op.zp)

WIĘCEJ czytaj w marcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli szukasz oferty telematyki, znajdziesz ją podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć