Auto i Myjnia

Transmil nagrodzony przez profesjonalistów


Na XI Międzynarodowych Targach Hydrauliki, Pneumatyki, Sterowania, Napędów i Mechatroniki złoty medal i pierwsze miejsce otrzymał olej Transmil Extra XSP z LOTOS Oil, jako najlepszy produkt w kategorii „Nowe Maszyny i Technologie”. Targi odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

– Nasza obecność miała przede wszystkim na celu promocję marek pod parasolem LOTOS Oil Industrial Lubricants oraz umocnienie pozycji spółki jako firmy dostarczającej nowoczesne rozwiązania dla przemysłu – powiedział Rafał Gałuszka, szef Biura Klientów Kluczowych LOTOS Oil. - Zaprezentowaliśmy się jako dostawca nowoczesnych polskich rozwiązań smarowych dla przemysłu, głównie w zakresie hydrauliki oraz serwisu olejowego.

Wśród odwiedzających stoisko spółki największe zainteresowanie wzbudziły produkty do zastosowania w hydraulice siłowej w tym przede wszystkim w zakresie produktów premium z serii Hydromil.

– Z dotychczasowymi odbiorcami rozmawialiśmy m.in. na temat rozszerzenia współpracy o nowe produkty, natomiast z tymi, którzy pojawili się u nas po raz pierwszy, o nawiązaniu współpracy w zakresie produktów LOTOS Oil oraz serwisu olejowego. Udało się pozyskać nowe kontakty i poznać potrzeby ciągle rozwijającej się branży. Mamy nadzieję, że zaowocuje to nowymi kontraktami oraz pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na wymagania wymagań producentów - podsumowuje R. Gałuszka  

Perła w koronie

Nagrodzony na targach HaPeS Transmil Extra XSP został zaprojektowany z myślą o najnowocześniejszych przekładniach przemysłowych pracujących w ponadprzeciętnych warunkach eksploatacyjnych, gdzie tradycyjne przekładniowe oleje mineralne nie zdają egzaminu. Natomiast w pełni syntetyczne produkty są za drogie lub zbyt agresywne, np. w stosunku do uszczelnień lub powłok lakierniczych. Ekstremalna stabilność termooksydacyjna w połączeniu z bardzo dobrą deemulgowalnością pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji tego oleju. Z drugiej strony Transmil Extra XSP zabezpiecza smarowane węzły tarcia przed przedwczesnym zużyciem, także przed niszczącym micropittingiem, dzięki czemu zaleca się go do układów wysoko obciążonych zarówno mechanicznie, jak i termicznie. Odpowiednio dobrana baza olejowa w połączeniu z bezpopiołowymi dodatkami uszlachetniającymi eliminuje do minimum ryzyko powstawania szlamów, jak również poszerza spektrum zastosowań do układów zawierających stopy metali kolorowych i innych wykorzystywanych w budowie łożysk.

– Nasz olej, z tak wyśrubowanymi parametrami eksploatacyjnymi, znalazł zastosowanie w produktach producentów przekładni, w przemyśle drzewnym, papierniczym, przemyśle przetwórstwa gumy i tworzyw sztucznych. Potwierdzeniem najwyższej jakości Transmila Extra XSP jest po raz kolejny uzyskanie aprobaty Flender/Siemens MD – podkreśla Radosław Lenart, specjalista ds. rozwoju z Biura Rozwoju Produktowego LOTOS Oil.

Źródło: Grupa LOTOS (op.zp)

(op.zp) WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą Grupy LOTOS Polska będzie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć