Wiadomości

UNIMOT: bardzo dobry I kw. 2019 r.


UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, ma za sobą kolejny dobry kwartał. WIĘCEJ czytaj w majowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Z pełną ofertą UNIMOT SA i sieci AVIA będzie można zapoznać się na stoisku A1 organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2019

Spółka szacuje, że jednostkowe wyniki finansowe za I kw. 2019 r. są zdecydowanie lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednostkowa EBITDA za I kw. 2019 r. powinna wynieść 19,1 mln zł, a EBITDA skorygowana 7,5 mln zł.

 Wg szacunkowych jednostkowych danych finansowych, Spółka w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 r. wypracowała 841,8 mln zł przychodów, czyli o 24,3% więcej r/r. EBITDA, tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją, wyniósł 19,1 mln zł. EBITDA skorygowana, czyli oczyszczona głównie o wycenę zapasu oleju napędowego, wyniosła 7,5 mln zł.

 – Cieszę się, że kolejny kwartał z rzędu możemy przedstawić dobre wyniki finansowe. Te za miniony kwartał cieszą, tym bardziej, że początek roku jest w naszej branży zwyczajowo najsłabszy, co wynika bezpośrednio z sezonowości. Wysoka EBITDA jest efektem wykorzystania sprzyjającego otoczenia zewnętrznego w postaci relatywnie wysokiej premii lądowej oraz silnego popytu na oleju napędowym.. Także sytuacja w segmencie LPG oraz w biopaliwach była lepsza niż oczekiwaliśmy. Ponadto, na wyniki Spółki w I kw. 2019 r. istotny wpływ miał także przeprowadzony w drugiej połowie ubiegłego roku plan restrukturyzacyjny.– wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT.

 - Wciąż bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Biorąc pod uwagę to, co udało się wypracować w I kw., jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych 34 mln zł EBITDA skorygowanej w całym 2019 r. – podkreśla Sikorski.

Źródło: UNIMOT SA, fot. arch Międzynarodowych Targów STACJA PALIW

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2890') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2890')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}