Działania Izby

URE o OPZ

- Łącznie wpłynęło 232 wnioski o udzielenie koncesji OPZ (także po terminie ustawowym, który umożliwiał prowadzenie działalności bez koncesji). Z tego 64 pozostały bez rozpatrzenia lub bez rozpoznania  - w większości te podmioty – mimo naszych dwukrotnych wezwań - nie przedstawiły dokumentacji, którą moglibyśmy rozpatrzeć lub nie uzupełniły dokumentacji po naszych wezwaniach - informuje Agnieszka Głośniewska, Rzecznik Prasowy URE.

Do tej pory URE wydało 36 decyzji odmawiających wydania koncesji – głównym powodem był brak złożenia zabezpieczenia majątkowego, 3 wnioski zostały zwrócone w trybie 261 KPA, 14 postępowań zostało umorzonych, 1 odmówiono wszczęcia postępowania. 5 podmiotów zawnioskowało o udzielenie promesy koncesji, z czego jednemu udzielono promesy, a 4 wnioski pozostało bez rozpatrzenia. Na chwilę obecną wpłynęło również 7 wniosków o zmianę koncesji – w 4 już wprowadzono zmiany.

- Wszystkie wnioski z aktualizowanego przez nas wykazu zostały rozpatrzone. Wpływają nadal, niektóre w zakresie udzielenia koncesji, a niektóre już w sprawie jej zmiany - informuje Agnieszka Głośniewska, Rzecznik Prasowy URE. 

 

WIĘCEJ: czytaj w kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli leżą ci na sercu aktualne problemy branży, przyjdź na:

XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016

11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie

od ćwierć już wieku organizowane pod tym znakiem:

[opr.zp]

Wróć