Auto-Flota

W Katowicach są już dostępne samochody elektryczne na minuty


Mieszkańcy Katowic mogą już korzystać z usługi wypożyczenia samochodów elektrycznych na minuty. Inicjatywa TAURON SA wpisuje się w będący właśnie w konsultacjach publicznych projekt „Polityki energetycznej Polski do 2040 r.” (Kierunek 4. A) Rozwój rynku energii elektrycznej)

WIĘCEJ czytaj w styczniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeżeli szukasz infrastruktury EV znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

TAURON udostępnił w poniedziałek, 3 grudnia 2018 r. w stolicy Górnego Śląska 10 samochodów elektrycznych, od niedzieli, 2 grudnia natomiast z kolejnych dziesięciu e-aut mogą korzystać uczestnicy szczytu klimatycznego COP 24.

Chętni na wypróbowanie pojazdów mają do dyspozycji aplikację testową eCar od TAURONA, która pozwala wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód. Aplikacja dostępna jest na stronie www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/carsharing

Cała flota 20 samochodów elektrycznych marek – VW e-Golf, Nissan LEAF, BMW i3 i RENAULT ZOE - będzie dostępna dla mieszkańców Katowic pod koniec roku.

W listopadzie TAURON oddał do użytku sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych składającej się z czterech szybkich stacji ładowania (DC) oraz 19 przyspieszonego ładowania (AC). Stacje usytuowane są w centrum miasta m.in. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, BogucicachPiotrowicach-Ochojec czy  Giszowcu. Ze wszystkich terminali kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać bezpłatnie.

Projekt w Katowicach to dla TAURONA początek budowy oferty dotyczącej elektromobilności. System ładowarek i sprzężona z nim usługa car-sharingu traktowane są jako pilotaż kompetencyjny. Grupa chce zebrać doświadczenia zarówno z zakresu obsługi floty samochodów elektrycznych, jak i przetestować oprogramowanie służące do zarządzania infrastrukturą oraz procesem ładowania.

W Katowicach będą testowane samochody czterech najpopularniejszych w Polsce marek samochodów elektrycznych, a także ładowarki różnych producentów. Taki układ umożliwi sprawdzenie funkcjonowania całego systemu w różnych konfiguracjach, a ponadto pozwoli na ocenę wpływu wykorzystania samochodów elektrycznych na pracę sieci elektroenergetycznych w rzeczywistych warunkach.

Za prowadzenie działań w obszarze elektromobilności w Grupie TAURON odpowiedzialna jest spółkaMagenta Grupa TAURON. Spółka ta powstała w 2016 roku z myślą o tworzeniu innowacyjnych rozwiązań produktowych i modeli biznesowych.

***

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem i jednym z największych sprzedawców i wytwórców energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło. Od 2010 roku akcje TAURON Polska Energia SA notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie m.in. w indeksach WIG20 i WIG30. Spółka wchodzi w skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index.

Źródło: Tauron

WIĘCEJ czytaj w styczniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeżeli szukasz infrastruktury EV znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='19477') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('19477')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}