Wiadomości

Wpadli kolejni oszuści paliwowi


Kolejne dwa celne trafienia w oszustów paliwowych zanotowała bydgoska Kontrola Skarbowa. Przestępczy proceder ujawniony został dzięki czynnościom operacyjno-rozpoznawczym wywiadu skarbowego. Jest to następstwo wprowadzonego od sierpnia tego roku pakietu paliwowego, który zakłada szybkie i precyzyjne uderzanie w najbardziej dotkliwy mechanizm oszustw, wykorzystujący zasady opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw.

W pierwszym przypadku, w hali magazynowej znajdującej się w jednej z podinowrocławskich wsi, zatrzymano sprawców na gorącym uczynku - ujawniono zlewanie substancji płynnej z autocysterny do zbiorników na olej opałowy. Przeszukanie kabiny pojazdu ujawniło dokumenty, z których wynikało, że oficjalnie cysterna przewoziła blisko 26 ton oleju smarowego z Niemiec na Łotwę. W wyniku zmiany przeznaczenia oleju oraz przeładowywanie tego wyrobu akcyzowego poza składem podatkowym naruszone zostały warunki zwolnienia i zawieszenia poboru akcyzy. Na oszustwie przyłapano kilka osób w tym kierowcę oraz osoby zlewające olej do zbiorników. Z ich dotychczasowych zeznań wynika, że proceder miał charakter cykliczny. Na poczet przyszłych kar grzywien zatrzymano ciągnik siodłowy wraz z naczepą i ładunkiem. Trwają czynności zmierzające do ustalenia organizatorów procederu.

W drugim przypadku, w wyniku działań operacyjnych wywiadu skarbowego, ujawniono nielegalną linię produkcyjną, wykorzystywaną do odbarwiania oleju opałowego z zamiarem jego późniejszego wykorzystania jako olej napędowy. Nie udało się zatrzymać osób odpowiedzialnych za zorganizowanie procederu, jednak na poczet kar zabezpieczono samochód osobowy BMW, ciągnik siodłowy wraz z cysterną oraz urządzenia i zbiorniki wykorzystywane do odbarwiania oleju oraz ok.19 ton odbarwionego oleju opałowego.

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='4153') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('4153')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}