Wiadomości

Zasłużeni dla polskiej gospodarki


8 maja br. przedstawiciele 34 firm i instytucji odebrali z rąk minister Jadwigi Emilewicz Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości dla zasłużonych dla polskiej gospodarki. Okolicznościowe odznaki zostały przyznane im przez Prezesa Rady Ministrów.

Pójdziemy z roku na rok wielkimi krokami naprzód, bo chcemy i musimy prześcignąć inne narody i państwa. To cytat, który przyświecał Eugeniuszowi Kwiatkowskiemu w realizacji jego planu modernizacji z grudnia 1938 r. Osoby, które dzisiaj honorujemy, rozwijając odważnie swoje firmy oraz instytucje którymi kierują, zastosowali myśl Kwiatkowskiego w praktyce – mówiła szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii.

Państwa wieloletnie zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego w wymiarze ekonomicznym i społecznym stanowi dzisiaj fundament rozwojowy naszego kraju. Zaś świadectwo, które dajecie swoją pracą, kształtuje postawy i wyobraźnię przyszłych pokoleń Polaków – gratulowała odznaczonym minister Emilewicz.

Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości  jest polską odznaką okolicznościową ustanowioną uchwałą Rady Ministrów z 8 maja 2018 r. dla uczczenia 100-lecia odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego.

Odznakę stanowi metalowy, posrebrzany medal w kształcie prostokąta o wymiarach 80 mm na 80 mm, mający na stronie przedniej wizerunek orła białego w koronie na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, z dziobem i szponami, wokół którego umieszczone zostały wizerunki Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego oraz Józefa Hallera. W dolnej  lewej części  jest napis: 100-lecie odzyskania niepodległości. Na stronie odwrotnej, w górnej części znajduje się napis: To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i wy?, a w dolnej części wizerunek Legionów Polskich.

Lista nagrodzonych: PDFuhonorowani medalami 100-lecia odzyskania niepodległosci 0.2MB

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='2867') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('2867')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}