Wiadomości

Zmiany w Zarządzie ORLEN Paliwa


Rada Nadzorcza ORLEN Paliwa odwołała Jarosława Tyca ze stanowiska Prezesa Zarządu spółki, a do czasowego wykonywania tej funkcji oddelegowała Pawła Wysockiego, doświadczonego menadżera, od lat zarządzającego handlem paliwami, sprzedażą hurtową i detaliczną w PKN Orlen.

Jednocześnie Rada Nadzorcza odwołała ze stanowiska Członka Zarządu ORLEN Paliwa Michała Kawczyńskiego. jak czytamy w oświadczeniu spółki: "Spółka ORLEN Paliwa będzie koncentrowała się na zwiększaniu efektywności sprzedaży paliw w ramach realizowanej strategii Koncernu. Jednocześnie zakłada się pełniejsze wykorzystanie potencjału płynącego z wdrożonych przepisów skutecznie regulujących rynek handlu paliwami w Polsce."

Tyc, który w latach 1999-2002 był wiceprezesem płockiego koncernu, został prezesem spółki Orlen Paliwa z początkiem kwietnia 2016 r. Kawczyńskiego powołano z końcem listopada 2013 r.

Wysocki, pełniący obecnie w Orlen Paliwa obowiązki prezesa, w latach 1999-2010 odpowiadał za krajową sprzedaż hurtową produktów rafineryjnych PKN Orlen, nadzorując działalność i strategię spółek grupy kapitałowej płockiego koncernu w obszarze sprzedaży paliw płynnych, jak ówczesna Rafineria Trzebinia – obecnie w ramach Orlen Południe czy spółki, które po konsolidacji utworzyły Orlen Paliwa.  Od 2016 r. odpowiadał za sprzedaż hurtową dla klientów kluczowych oraz obszar logistyki w grupie kapitałowej PKN Orlen, a ostatnio, jako dyrektor wykonawczy płockiego koncernu, za obszar sprzedaży hurtowej produktów rafineryjnych.

Po obecnych zmianach zarząd Orlen Paliwa liczy trzy osoby – oprócz Wysockiego, jako pełniącego obowiązki prezesa, zasiadają w nim powołani w kwietniu 2016 r.: Adam Rogacki – członek zarządu ds. korporacyjnych oraz Piotr Śladowski – członek zarządu ds. operacyjnych i logistyki.

Źródło: PKN Orlen/ PAP

Wróć