Wiadomości

AmeriGas Polska przejmuje dystrybucję LPG od BP Europa SE w Polsce.


Spółka AmeriGas Polska informuje, że 19 listopada br. osiągnęła porozumienie końcowe na mocy, którego zakupi od BP Europa SE segment dystrybucji gazu płynnego LPG w Polsce.

Dział LPG BP Europa SE zatrudnia w Polsce ponad 100 pracowników i dystrybuuje ponad 300 tys. ton LPG rocznie. Siedzibą przedsiębiorstwa jest Kraków. Firma ma terminale i rozlewnie gazu płynnego, zlokalizowane na terenie całej Polski.

AmeriGas Polska Sp. z o.o. jest pośrednio powiązana z UGI Corporation działającą na rynku polskim od ponad 20 lat. Zanim jej właścicielem stało się UGI Corporation,  na rynku funkcjonowały firmy pod markami Progas/Eurogaz i Flaga, a także marka Shell Gas. Ta ostatnia została zastąpiona przez markę  AmeriGas. Zmiana nastąpiła w wyniku przejęcia przez UGI spółki Shell Gas Polska w 2010 r. (zmiana nazwy spółki na AmeriGas Polska).

Od tego momentu AmeriGas Polska stale umacnia swoją pozycję na polskim rynku LPG i dzisiaj jest jednym z wiodących dostawców gazu płynnego w Polsce. Firma obecnie zatrudnia ponad 250 osób. Siedzibą spółki jest Warszawa. W ramach prowadzonej działalności AmeriGas ma terminale, rozlewnie gazu płynnego oraz bazy magazynowe zlokalizowane na terenie całej Polski.

Wejście w życie umowy wymaga spełnienia warunków określonych przepisami prawa, w tym zgody właściwych władz regulujących funkcjonowanie rynku LPG w Polsce. Pełne zamknięcie transakcji liczymy, że nastąpi w pierwszej połowie 2013r. Szczegóły finansowe transakcji mają charakter poufny.

Jerzy Szablewski, Dyrektor Zarządzający AmeriGas Polska powiedział:  - Czekamy na pełne zakończenie tej transakcji. Połączenie aktywów segmentu LPG BP Europa SE w Polsce z naszymi aktywami umocni pozycję Spółki AmeriGas Polska jako jednego z wiodących dostawców LPG w Polsce. Kupujemy biznes o dużej klasie jakościowej, tym samym potwierdzając naszą wolę dalszego rozwoju i silnego zaangażowania na polskim runku LPG, jednym z największych rynków gazu płynnego w Europie.

 

Wróć